Přehled akcí ve školním roce 2017/2018

4. září Zahájení školního roku
5. – 8. září Adaptační kurz v Horním Poříčí (K1)
5. – 8. září Sportovní kurz K3: návštěva ZOO, sportovní a deskové hry ve škole, výlet do Prokopského a Dalejského údolí, bowling v klubu Celnice
12. – 13. září Testování v oblasti kritického myšlení (K2+K3)
15. září Výstava „Nervous Trees“ Krištofa Kintery v Galerii Rudolfinum v rámci DU (K4)
20. září Odborná exkurze v rámci ÚP do knihkupectví v oblasti Václavského náměstí (K1)
21. září Výstava Klasicismus a romantismus v Salmovském paláci v rámci DU (K3)
3. října Studentské parlamentní volby (akce Člověka v tísni)
4. října Odborná exkurze do knihkupectví v oblasti Národní třídy (K1))
11. října KMD: „Kurz negativního myšlení“ ve Švandově divadle
10. října Odborná exkurze do logistického skladu Euromedie (K4)
12. října Exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci v rámci DU (K4)
13. října Školní kolo Olympiády lidských práv
17. října KMD: „Želary“ v divadle Rokoko
18. října Odborná exkurze do knihkupectví Kosmas na Letné (K1)
20. října Beseda a divadelní představení „Hygiena krve“ v KD Mlejn (K1)
18. října Odborná exkurze do knihkupectví Kosmas na Letné (K1)
30. října Exkurze do Židovského muzea (K1)
1. listopadu Odborná exkurze do antikvariátu Aurora (K1)
3. listopadu Program Adapťáci – příčiny a důsledky změn klimatu v rámci ZPV (K1)
9. listopadu Anglické divadelní představení „Fahrenheit 451“ v Salesiásnkém divadle
15. listopadu Beseda s J. Klímou „Zločin kolem nás“ v Divadle u Hasičů (K3+K4)
16. listopadu Výstava Jaroslava Róny v Domě u Kamenného zvonu v rámci DU (K4)
18. listopadu KMD: „Barunka is leaving“ v divadle DISK
22. listopadu Příběhy bezpráví: projekce dokumentu „Ženy Charty 77“ a beseda se spisovatelkou Terezou Boučkovou (K3+K4)
23. listopadu Přednáška Červeného kříže s praktickými ukázkami v rámci ÚP (K1)
23. listopadu Lektorský program Zrození abstrakce ve Veletržním paláci v rámci DU (K4)
23. – 25. listopadu Účast na Schole Pragensis – veletrhu středních škol v Paláci kultury
28. listopadu Den naruby (K1 – K3)
29. listopadu KMD: „Růže pro Algernon“ v Divadle v Celetné
29. listopadu Odborná exkurze do 1. Podzemního antikvariátu (K1)
29. listopadu Školní kolo Olympiády z českého jazyka
30. listopadu Výstava „Umělci generace Národního divadla“ ve Veletržním paláci v rámci DU (K3)
2. prosince Celostátní kolo Olympiády lidských práv: 3. místo Honza Jirouš (K3)
4. prosince Školní kolo Olympiády z anglického jazyka (písemná část)
5. prosince Školní kolo Olympiády z německého jazyka
5. prosince Mikulášská obchůzka našich studentů a prof. Mrázové po MŠ a ZŠ Perunka
6. prosince Akademie v DDM Slezská
7. prosince Vyhlášení esejistické soutěže Knihovny Václava Havla: 3. místo Honza Jirouš (K3)
7. – 8. prosince Prezidentské volby ve škole (akce Člověka v tísni)
8. prosince Adventní exkurze do Drážďan
12. prosince KMD: „Anna Karenina“ v Divadle na Zábradlí
15. prosince KMD: muzikál „Iago“ v Divadle Hybernia
8. ledna Den otevřených dveří
9. – 13. ledna Lyžařský a sportovní kurz (K1)
11. ledna Výstava Czech Press Photo (K4)
16. – 17. ledna 2. kolo prezidentských voleb
18. ledna Exkurze do Veletržního paláce – expozice Počátky moderního uměn (K3)
24. ledna Odborná exkurze do Národní knihovny (K1)
24. ledna Účast na Veletrhu fiktivních firem (K2)
24. ledna KMD: Rusalka aneb Kdo je stará Háta (divadlo Ypsilon)
26. ledna KMD: muzikál Ples upírů (Goja Music Hall)
12. února KMD: Tři sestry, Macbeth
13. února Kurz kritického myšlení (K3)
14. 2. Exkurze do Národního technického muzea (K3)
15. 2. Exkurze do Muzea Kampa – výstava J. Vožniaka (K4)
16. 2. Exkurze na radnici Prahy 3 (K2)
20. 2. Beseda o vývoji knižního trhu
20. 2. KMD: Novecento ve Viole
20. 2. Jazykové testování SCATE (K3)
21. 2. Profitesty (K3)
21. 2. Odborná exkurze do knihovny Národního muzea (K1)
23. 2. Maturitní a imatrikulační ples
6. 3. Jeden svět – film Neslyšící syn (K1)
7. 3. Odborná exkurze do Národní technické knihovny (K1)
7. 3. KMD: Lev v zimě v Divadle na Vinohradech
8. 3. Exkurze v rámci DU do Galerie hl. m. Prahy (K4)
9. 3. KMD: Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách
9. 3. Jeden svět – film Nic se neodpouští (K2 – K4)
14. 3. Den knihy
16. 3. Matematický klokan (K1)

Archiv