plán rokurozvrh hodinzměny rozvrhupro uchazečekontakt
Střední škola pro knihkupce a nakladatelské pracovníky


Střední škola knižní kultury, o.p.s. nabízí čtyřleté studium zakončené maturitou v oboru "knihkupecké a nakladatelské činnosti". Nachází se v Praze-Vinohradech, asi pět minut chůze od stanice metra Jiřího z Poděbrad a jednu minutu od zastávky tramvaje Perunova. Cílem školy je příprava studentů pro práci v knihkupectvích, nakladatelstvích, knihovnách, archivech a v neposlední řadě i pro studium na vysokých školách zejména humanitního zaměření. Další informace o studiu získáte například zde.

klepnutím sem získáte další informace o škole

Aktuality


Přijímací řízení 2018/2019

Aktuální Informace pro uchazeče o studium na naší škole včetně dokumentů nutných k přijímacímu řízení najdete
zde.


Exkurze do Veletržního paláce

Ve čtvrtek 18. ledna se vydají studenti K3 s prof. Mrázovou do Veletržního paláce, do expozice Počátky moderního umění.  


2. kolo prezidentských voleb

V úterý 16. ledna a ve středu 17. ledna se koná 2. kolo prezidentských voleb u nás ve škole. Přijďte volit o velké přestávce (9.40 - 10.00) do PC-učebny. Organizátory akce jsou prof. Trégnerová a studenti K2.


Czech Press Photo

Ve čtvrtek 11. ledna navštíví studenti K4 výstavu oceněných fotografií Czech Press Photo za rok 2017 na Staroměstské radnici.  


Lyžařský a sportovní kurz

V úterý 9. ledna odjedou studenti K1 s prof. Mrázovou a Pavlištovou na lyžařský a turistický kurz do Janova nad Nisou. Návrat v sobotu 13. ledna.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V pondělí 8. ledna od 13 do 17 hodin se koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Všichni zájemci o studium i jejich rodiče jsou srdečně vítáni. Ukážeme vám prostory školy, můžete nahlédnout do výuky, zodpovíme vaše dotazy.Vánoční prázdniny

Od 23. prosince do úterý 2. ledna jsou vánoční prázdniny, a tak se v Novém roce setkáme ve škole ve středu 3. ledna. 


Pf 2018

Krásné svátky vánoční a šťastný Nový rok Vám přejeme jménem celé SŠKK.
Vánoce – ce + čka = vánočka – váno + ove = ovečka – ove + větvi = větvička – tvička + nec = věnec – vě + zvo = zvonec – zv + ko = konec (Anežka S.)
Další experimentální poezii studentek K1 inspirovanou Vánoci najdete zde


Olympiáda z českého jazyka

Do obvodního kola postupuje na 1. místě Jan Jirouš s 24,5 b a na 2. - 3. místě Žaneta Valentová a Alexandra Viktorie Jurisová s 20,5 b. Na 4. místě je Tereza Koudelková - 19,5 b, která je náhradníkem pro obvodní kolo. Gratulujeme!


Olympiáda z německého jazyka

Do okresního kola olympiády postupuje Anna Janská z K3. Gratulujeme!


Olympiáda z anglického jazyka

Ve středu 17. ledna se koná 2. část školního kola olympiády z anglického jazyka, do kterého postupují Linda Šmolíková (K2), Nadia Rachůnková (K3) a Alexandra Jurisová. Konverzační část začne v 11.50 v kabinetě Aj vedle ředitelny.


Školní časopisy K3

Možná jste si už všimli, že první dvě čísla časopisů Howler a Druhá strana od studentů K3 jsou na světě. Pokud jste je ještě nečetli, nebo se chcete k některým článkům vrátit, najdete je úplně dole v sekci školní časopis.Souvislé odborné praxe

Od pondělí 11. prosince do pátku 22. prosince absolvují studenti K1 - K4 souvislé odborné praxe v knihkupectvích, knihovnách, antikvariátech, nakladatelstvích, redakcích časopisů a dalších místech spojených s knihami. 


Výsledky prezidentských voleb

Ve čtvrtek 7. a v pátek 8. prosince se konalo 1. kolo prezidentských voleb. Jejich výsledky najdete zde.


Esejistická soutěž Knihovny Václava Havla

Ve čtvrtek 7. prosince se konalo v Knihovně Václava Havla vyhlášení cen esejistické soutěže na téma "Má pravdu ten, kdo má nejvíce lajků?". Z naší školy se soutěže zúčastnili Honza Jirouš (K3) a Eliška Kvasničková (K4). Ve velké konkurenci se umístil Honza na 3. místě. Srdečně gratulujeme! Pokud vás zajímají fotky z akce anebo si chcete přečíst vítězné eseje, klikněte zde.


Podzim 2017

Ve fotogalerii zde naleznete několik nových článků s fotkami z různých akcí letošního podzimu.  


Další představení Klubu mladých diváků

V pátek 15. prosince uvidí členové KMD muzikál Iago v divadle Hybernia. 


Anna Karenina v Divadle na Zábradlí

V úterý 12. prosince zhlédnou členové Klubu mladých diváků derniéru představení Anna Karenina v Divadle na Zábradlí. Představitelka hlavní role byla nominována na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon.


Adventní exkurze do Drážďan

V pátek 8. prosince vyrází skupina studentů napříč ročníky na adventní exkurzi do Drážďan, doprovodí je prof. Pavlištová a Mrázová.

Prezidentské volby

Ve čtvrtek 7. a v pátek 8. prosince se vždy o velké přestávce konají u nás ve škole prezidentské volby.


Olympiáda lidských práv

V sobotu 2. prosince se konalo celostátní kolo Olympiády lidských práv, ve kterém se Honza Jirouš z K3 umístil na 3. místě. Srdečně gratulujeme!


Akademie

Ve středu 6. prosince propukne Akademie, tentokrát prosincová, a to opět v DDM Slezská. Odchod s ped. doprovodem jednotlivých tříd po 2. vyučovací hodině. Návrat do školy na 5., případně v průběhu 5. hodiny.


Mikulášská obchůzka

V úterý 5. prosince se tradičně naši studenti po vedením prof. Mrázové zhostí rolí čertů, andělů a jednoho Mikuláše a navštíví děti MŠ a ZŠ Perunka. Nezapomeňte si připravit básničky i Vy.


Olympiáda z německého jazyka

V úterý 5. prosince se utkají někteří studenti v Olympiádě z německého jazyka. Koná se 2. hodinu v učebně K3.


Olympiáda z anglického jazyka

V pondělí 4. prosince se koná 3. - 4. vyučovací hodinu v učebně K3 Olympiáda z anglického jazyka. Zúčastnit se mohou studenti K1 - K3 po předchozím přihlášení (přihlašovací formulář visí na nástěnce).


Jarní maturitní zkoušky

V pátek 1. prosince je poslední možnost přihlásit se k jarnímu termínu maturitních zkoušek. 


Exkurze do Veletržního paláce

Ve čtvrtek 30. listopadu půjdou studenti K3 s prof. Mrázovou v rámci Dějin umění na výstavu "Umělci generace Národního divadla" do Veletržního paláce. 


Olympiáda z českého jazyka

Ve středu 29. listopadu se koná školní kolo Olympiády z českého jazyka. 


Odborná exkurze do antikvariátu

Ve středu 29. listopadu se vypraví studenti K1 s prof. Krýže do 1. Podzemního antikvariátu v Hybernské ulici. 


Klub mladých diváků

Ve středu 29. listopadu zhlédnou někteří členové KMD nejúspěšnější inscenaci Divadla v Celetné Růže pro Algernon.


Den naruby

V úterý 28. listopadu se koná  v K1 - K3 Den naruby, kdy se někteří studenti stanou učiteli a připraví program pro ostatní. Program akce najdete zde.


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V pondělí 27. listopadu a 8. ledna od 13 do 17 hodin se konají DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Všichni zájemci o studium i jejich rodiče jsou srdečně vítáni. Ukážeme vám prostory školy, můžete nahlédnout do výuky, zodpovíme vaše dotazy.


Schola Pragensis

Od čtvrtka 23. listopadu do soboty 25. listopadu se naše škola účastní přehlídky středních škol v Paláci kultury. Těšíme se na Vás na stánku 420 ve 4. patře. 


Zrození abstrakce

Ve čtvrtek 23. listopadu se studenti K4 v rámci DU zúčastní lektorského programu Zrození abstrakce ve Veletržním paláci. 


Přednáška Červeného kříže
 
Ve čtvrtek 23. listopadu se studenti K1 v rámci Úvodu do praxe zúčastní přednášky Červeného kříže s instruktáží. Pokladník třídy vybere 50 Kč.


Příběhy bezpráví
 
Ve středu 22. listopadu uvidí studenti K3 a K4 dokument Ženy Charty 77 a poté bude následovat beseda s paní Terezou Boučkovou.


KMD

V sobotu 18. listopadu uvidí členové KMD autorské představení Barunka is leaving v divadle Disk.Státní svátek

V pátek 17. listopadu je Státní svátek. Sejdeme se opět v pondělí 20. listopadu. 


Výstava Jaroslava Róny

Ve čtvrtek 16. listopadu navštíví studenti K4 s prof. Krýžovou výstavu Jaroslava Róny v Domě u Kamenného zvonu. Vstupné 20 Kč. 


Beseda s Josefem Klímou
 
Ve středu 15. listopadu se studenti K3 a K4 zúčastní v Divadle u Hasičů besedy
s J. Klímou na téma "Zločin kolem nás". Ped. doprovod. prof. Trégnerová a Krýže.


Fahrenheit 451

Ve čtvrtek 9. listopadu vyrazí přihlášení studenti (K1 - K4) s prof. Krýže na anglické divadelní představení Fahrenheit 451 do Salesiánského divadla v Kobylisích. Hraje britská divadelní společnosti TNT. Další info v aktuálních změnách rozvrhu.


Pedagogická rada a třídní schůzky 

V pondělí 6. listopadu se koná pedagogická rada k 1. čtvrtletí a od 17.00 pak začínají rodičovské schůzky.

Program Adapťáci
 
V rámci  čtyřhodinového programu se v pátek 3. listopadu studenti K1 dozví o příčinách a důsledcích změn klimatu, a také co dělat v případě extrémních klimatických jevů.


Odborná exkurze do antikvariátu

Ve středu 1. listopadu navštíví studenti K1 v rámci Úvodu do praxe antikvariát Aurora na Národní třídě. Ped. doprovod prof. Krýže. 


Výběr maturitního tématu

Nejpozději do úterý 31. října si studenti K4 zvolí téma své maturitní práce. 


Exkurze do Židovského muzea

V pondělí 30. října se studenti K1 vydají s prof. Marjanovičovou do Židovského muzea a navštíví Staronovou a Klausovu synagogu.   Podzimní prázdniny

Ve čtvrtek 26. a ve středu 27. října máme podzimní prázdniny. 


Vyúčtování sportovního kurzu Horní Poříčí

Účastníkům zářijového adaptačního kurzu v Horním Poříčí (žákům K1) bylo po obdržení faktur za ubytování, stravu i dopravu provedeno vyúčtování. Celkové náklady na jednoho žáka činily 1728,-, proto bude všem, kteří uhradili částku 2000,- vrácen přeplatek ve výši 272,-, a to na účet, ze kterého byla původní platba poukázána. Žákům, kteří kurz platili hotově nebo vkládali platbu v hotovosti na účet školy, bude přeplatek vyplacen hotově proti podpisu. Bližší info u zástupkyně pro ekonomické záležitosti.


Studentská rada

V pondělí 23. října ve 13.30 se koná zasedání studentské rady. 


Divadelní představení a beseda v KD Mlejn

Studenti K1 se v pátek 20. října vypraví do Kulturního domu Mlejn na představení Hygiena krve, po němž bude následovat beseda s pamětníkem. Další info ve změnách rozvrhu.


Odborná exkurze do knihkupectví Kosmas

Ve středu 18. října půjdou studenti K1 v rámci Úvodu do praxe na exkurzi do knihkupectví Kosmas na Letné. Doprovod prof. Krýže.  


Studentské volby

Chcete-li se dovědět více o akci, která se konala u nás ve škole 3. října, přečtěte si článek, který do jednoho z chystaných školních časopisů napsal Jan Jirouš z K3 zde.


Olympiáda lidských práv

V pátek 13. října se koná školní kolo Olympiády lidských práv, které organizuje prof. Trégnerová.


Exkurze do Národní galerie

Ve čtvrtek 12. října vyrazí studenti K4 v rámci DU s prof. Krýžovou do Národní galerie ve Veletržním paláci.   


Odborná exkurze do Euromedie

V úterý 10. října se vydají studenti K4 s prof. Kolečkem na exkurzi do logistického skladu Euromedie v Novém Strašecí. Prohlédnou si expedici knih s odborným výkladem. Plné jízdné celkem 107Kč.  


Výsledky studentských voleb

V pondělí 3. října se ve škole konaly studentské volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Výsledky najdete zde a fotky z akce pak tu.


Vyúčtování exkurze do Polska

Účastníkům červnové exkurze do Polska budou vráceny přeplatky (vstupné do katedrály) na účet, ze kterého exkurzi platili. Přihlášeným, kteří se exkurze neúčastnili, ale exkurzi platili, bude vrácena poměrná část podle výše storna. Přihlášení, kteří se exkurze neúčastnili a neplatili, musí v kanceláři školy zaplatit pojištění, které se sjednávalo pro všechny přihlášené. Bližší info prof. Mrázová


První letošní představení Klubu mladých diváků

Členové KMD si vybírají mezi mrazivou komedií Kurz negativního myšlení ve Švandově divadle (11. října) a poetickým představením Želary v divadle Rokoko (17. října).


Odborná exkurze do knihkupectví v oblasti Národní třídy

Ve středu 4. října se vydají studenti K1 s prof. Krýže na exkurzi do knihkupectví v oblasti Národní třídy.   


Studentské volby

V úterý 3. října se konají Studentské volby. V průběhu 3. hodiny všichni studenti odvolí v učebně K4. Akci zašťiťuje prof. Trégnerová.Státní svátek a ředitelské volno

Ve čtvrtek 28. září je státní svátek a v pátek 29. září je vyhlášeno ředitelské volno.


Výstava Klasicismus a romantismus

Ve čtvrtek 21. září se vydají studenti K3 v doprovodu prof. Mrázové na výstavu Klasicismus a romantismus do Salmovského paláce. Vstup zdarma. 


Odborná exkurze

Ve středu 20. září vyrazí studenti K1 v doprovodu prof. Krýže na exkurzi do knihkupectví v oblasti Václavského náměstí. Další info ve změnách rozvrhu. 


Maturitní rozpis

V pondělí 18. září se koná podzimní termín ústních maturitních zkoušek. Rozpis naleznete zde


Výstava v Galerii Rudolfinum

V pátek 15. září zavítají studenti K4 s prof. Krýžovou do Galerie Rudolfinum, kde uvidí výstavu "Nervous Trees" Krištofa Kintery . 


Kritické myšlení

Ve středu 13. září budou studenti K2 a K3 testováni v oblasti kritického myšlení.


Letenské sady a bowling

Pátek 8. září, poslední den sportovního kurzu, stráví studenti K3 dopolední procházkou po Letenských sadech a poté si v klubu Celnice zahrají bowling. 


Po dně pravěkého moře

Další den sportovního týdne K3 se odehraje ve čtvrtek 7. září. Vypravíme se na devíti kilometrový výlet do Dalejského a Prokopského údolí. 


Sportujeme ve škole

Ve středu 6. září v rámci sportovního týdne si studenti K3 zacvičí a zahrají míčové hry na školním hřišti a poté si vyzkouší deskové a jiné hry ve třídě.


Den v ZOO

V rámci sportovního týdne se vydají v úterý 5. září studenti K3 přívozem do ZOO. 


Zahájení školního roku

Školní rok 2017/2018 začne v pondělí 4. září v 8.00. Budeme doufat, že v jednotlivých kmenových učebnách, protože rekonstrukce oken ještě není zcela dokončena. Studenti K1 setrvají ve škole do 4. vyučovací hodiny, studenti K2 - K4 skončí na konci 2. vyučovací hodiny.


Střípky ze školy

Na krátkou fotoreportáž ze zahajovacího týdne pro učitele se můžete podívat zde


Program pro studenty K1 na úterý

V úterý 5. září se sejdete ve své třídě s prof. Pohořelou a budete psát rozřazovací test z anglického jazyka. Potrvá zhruba do 9.15. Poté se Vás ve třídě ujme prof. Mrázová, Trégnerová a Pavlištová, které se s Vámi vypraví na adaptační kurz do Horního Poříčí. Autobus bude přistaven ke škole v 10.00. Návrat z kurzu je v pátek 8. září.

Sportovní týden v K3

Od úterý 5. září do pátku 8. září se koná pro studenty K3 sportovní kurz. V aktuálních změnách rozvrhu se dozvíte během pátku program na první den kurzu. 


Provoz kanceláře školy

Z důvodu probíhající rekonstrukce oken je v týdnu od 28. 8. do 1. 9. kancelář školy bohužel stále ještě mimo provoz. V případě, že potřebujete potvrdit jakýkoli doklad a nelze to odložit na 4. 9., je třeba se domluvit s paní zástupkyní Kulhánkovou na telefonním čísle 728 043 215. Děkujeme za pochopení.
                                                                                       Vedení školy     Vzpomínka na konec školního roku

Pár fotek z červnové exkurze do Polska naleznete zde.