plán rokurozvrh hodinzměny rozvrhupro uchazečekontakt
Střední škola pro knihkupce a nakladatelské pracovníky


Střední škola knižní kultury, o.p.s. nabízí čtyřleté studium zakončené maturitou v oboru "knihkupecké a nakladatelské činnosti". Nachází se v Praze-Vinohradech, asi pět minut chůze od stanice metra Jiřího z Poděbrad a jednu minutu od zastávky tramvaje Perunova. Cílem školy je příprava studentů pro práci v knihkupectvích, nakladatelstvích, knihovnách, archivech a v neposlední řadě i pro studium na vysokých školách zejména humanitního zaměření. Další informace o studiu získáte například zde.

klepnutím sem získáte další informace o škole

Aktuality

2017/2018


Výstava Klasicismus a romantismus

Ve čtvrtek 21. září se vydají studenti K3 v doprovodu prof. Mrázové na výstavu Klasicismus a romantismus do Salmovského paláce. Vstup zdarma. 


Odborná exkurze

Ve středu 20. září vyrazí studenti K1 v doprovodu prof. Krýže na exkurzi do knihkupectví v oblasti Václavského náměstí. Další info ve změnách rozvrhu. 


Maturitní rozpis

V pondělí 18. září se koná podzimní termín ústních maturitních zkoušek. Rozpis naleznete zde


Výstava v Galerii Rudolfinum

V pátek 15. září zavítají studenti K4 s prof. Krýžovou do Galerie Rudolfinum, kde uvidí výstavu "Nervous Trees" Krištofa Kintery . 


Kritické myšlení

Ve středu 13. září budou studenti K2 a K3 testováni v oblasti kritického myšlení.


Letenské sady a bowling

Pátek 8. září, poslední den sportovního kurzu, stráví studenti K3 dopolední procházkou po Letenských sadech a poté si v klubu Celnice zahrají bowling. 


Po dně pravěkého moře

Další den sportovního týdne K3 se odehraje ve čtvrtek 7. září. Vypravíme se na devíti kilometrový výlet do Dalejského a Prokopského údolí. 


Sportujeme ve škole

Ve středu 6. září v rámci sportovního týdne si studenti K3 zacvičí a zahrají míčové hry na školním hřišti a poté si vyzkouší deskové a jiné hry ve třídě.


Den v ZOO

V rámci sportovního týdne se vydají v úterý 5. září studenti K3 přívozem do ZOO. 


Zahájení školního roku

Školní rok 2017/2018 začne v pondělí 4. září v 8.00. Budeme doufat, že v jednotlivých kmenových učebnách, protože rekonstrukce oken ještě není zcela dokončena. Studenti K1 setrvají ve škole do 4. vyučovací hodiny, studenti K2 - K4 skončí na konci 2. vyučovací hodiny.


Střípky ze školy

Na krátkou fotoreportáž ze zahajovacího týdne pro učitele se můžete podívat zde


Program pro studenty K1 na úterý

V úterý 5. září se sejdete ve své třídě s prof. Pohořelou a budete psát rozřazovací test z anglického jazyka. Potrvá zhruba do 9.15. Poté se Vás ve třídě ujme prof. Mrázová, Trégnerová a Pavlištová, které se s Vámi vypraví na adaptační kurz do Horního Poříčí. Autobus bude přistaven ke škole v 10.00. Návrat z kurzu je v pátek 8. září.

Sportovní týden v K3

Od úterý 5. září do pátku 8. září se koná pro studenty K3 sportovní kurz. V aktuálních změnách rozvrhu se dozvíte během pátku program na první den kurzu. 


Provoz kanceláře školy

Z důvodu probíhající rekonstrukce oken je v týdnu od 28. 8. do 1. 9. kancelář školy bohužel stále ještě mimo provoz. V případě, že potřebujete potvrdit jakýkoli doklad a nelze to odložit na 4. 9., je třeba se domluvit s paní zástupkyní Kulhánkovou na telefonním čísle 728 043 215. Děkujeme za pochopení.
                                                                                       Vedení školy     Vzpomínka na konec školního roku

Pár fotek z červnové exkurze do Polska naleznete zde.Letní prázdniny

Přejeme krásné léto a těšíme se na Vás v pondělí 4. září.


Vysvědčení

V pátek 30. června od 9.00 se v jednotlivých třídách rozdává vysvědčení.


Schůzka k exkurzi do Polska

V úterý 27. června v 9.40 se koná v učebně K1 informační schůzka k exkurzi do Polska. Účast je nutná.


Projekce film Smrtihlav

Ve čtvrtek 29. června uvidí studenti K3 s prof. Pohořelou v kině Oko film o českých parašutistech a R. Heydrichovi, Smrtihlav. Následuje procházka diskuse k filmu v Letenských sadech. 


Výlet do Tróji

Ve čtvrtek 29. června poplují studenti K2 s prof. Pavlištovou přívozem přes Vltavu k trójskému zámku, který si pak důkladně prohlédnou. 


Výlet do Hvězdy

Ve čtvrtek 29. června projdou studenti K1 s prof. Kolečkem oborou Hvězda k letohrádku Hvězda, kde navštíví tamní expozici,  a pak přejdou k pamětní mohyle bitvy na Bílé Hoře. 


Exkurze do Národního památníku na Vítkově

Ve středu 28. června navštíví studenti K3 s prof. Pohořelou stálou expozici i aktuální výstavy v Národním památníku na Vítkově.


Výlet do Průhonic
 
Ve středu 28. června navštíví studenti K2 s prof. Pavlištovou Průhonický park, založený v roce 1885.


Výlet do Roztok u Prahy

Ve středu 28. června navštíví studenti K1 s prof. Kolečkem Roztoky u Prahy a zavítají i na Levý Hradec. 


Exkurze do Polska

Od středy 28. do čtvrtka 29. června vyrazí někteří studenti z K1 - K3 na exkurzi do Krakova, Věličky a Osvětimi.

Film o Miladě Horákové

V úterý 27. června uvidí ve škole studenti K1 - K3 film "Případ Dr. Horáková". Na výročí popravy Milady Horákové si připomínáme Den památky obětí komunistického režimu. 


Souborné zkoušky z české a světové literatury

V úterý 20. června skládají studenti K3 soubornou zkoušku z české literatury a v pátek 23. června soubornou zkoušku ze světové literatury.


Odborná exkurze

Ve středu 14. června se studenti K1 vypraví s prof. Pohořelou na poslední exkurzi v tomto školním roce, a to do pobočky Městské knihovny v Korunní ulici a do redakce Literárních novin.


Třídní schůzky pro rodiče budoucího 1. ročníku

Vážení rodiče,

zveme Vás na 1. informační třídní schůzku, která se bude konat v pondělí 12. června 2017 v 17 hodin v 1. patře budovy školy v učebně K1.
V průběhu schůzky budete seznámeni s organizací školního roku 2017/2018 a se Školním řádem SŠKK. Představí se Vám jednotliví vyučující a sdělí Vám informace ke svým předmětům - jejich náplni, učebnicím, sešitům, pravidlům hodnocení.
V rozeslaných emailech naleznete přiloženou Smlouvu o zajištění výuky. Prosíme o její prostudování a doplnění údajů o žácích a jejich zákonných zástupcích a o následné zaslání zpět na e-mailovou adresu kancelar@sskk.cz, a to nejpozději do 7. června 2017. Pokud by Vám z nějakého důvodu nešlo vyplnit smlouvu elektronicky, zašlete nám uvedené údaje v textu Vašeho emailu a my je za Vás do smlouvy doplníme. Na třídní schůzce budou smlouvy připravené k podpisu. Při podpisu zároveň prosíme o uhrazení zápisného 1100 Kč. Pokud bude mít Vaše dcera/Váš syn zájem, může se dostavit s Vámi.
Vaše účast na třídní schůzce je nutná. Těšíme se na Vás.


Po stopách nakladatelů a knihkupců

V úterý 6. června se vydají studenti K3 s prof. Kolečkem na procházku po stopách nakladatelů a knihkupců v Praze. Trasa Kaprova - Malý rynek - Michalská - Husova - Perštýn - Národní třída - Opatovická - Jungmannova - Vodičkova.


Exkurze do redakce časopisu

Ve středu 31. května vyrazí studenti K3 s prof. Trégnerovou do redakce časopisu Respekt.


Odborná exkurze do Památníku národního písemnictví

Ve středu 31. května navštíví studenti K1 s prof. Pohořelou Památník národního písemnictví v malé vile v Pelléově ulici. Prohlédnou si tamní pracovnu Ladislava Mňačka a uvidí vítězné publikace soutěže Nejkrásnější kniha České republiky z předešlých ročníků.


Slavnostní předání maturitních vysvědčení

Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhne ve čtvrtek 1. června v 9.40 v učebně K4.


Beseda s europoslanci
 
Ve středu 24. května vyrazí studenti K1 s prof. Trégnerovou na besedu s europoslanci do Kobyliského divadla.


Slavnostní zahájení maturit

V pondělí 22. května v 7.50 se uskuteční slavnostní zahájení ústní části maturitní zkoušky, a to v učebně K2.


Rozpis maturitních zkoušek

V týdnu od pondělí 22. května do čtvrtka 25. května se konají ústní maturitní zkoušky. Časové harmonogramy jednotlivých dnů naleznete zde.


Intersteno 2017

V letošní mezinárodní internetové soutěži Intersteno 2017, kam byly za naši školu nominovány čtyři studentky, se v kategorii "žáci do 16 let" umístila na 84. místě Barbora Křepínská s 2256 čistými úhozy za 10 minut a na 97. místě Kristýna Pašková s 2176 čistými úhozy za 10 minut, a to z celkového počtu 191 soutěžících v této kategorii. V kategorii "junioři od 17 do 20 let" se pak na 133. místě s 3051 čistými úhozy za 10 minut umístila Sára Hofbauerová a na 245. místě s 2589 čistými úhozy za 10 minut Barbora Malá, a to z 529 soutěžících v této kategorii. Gratulujeme a v nejbližších dnech budou studentkám prostřednictvím školy předány diplomy od mezinárodní organizace INTERSTENO. (Martina Kulhánková, vyučující Písemné a elektronické komunikace)


Výsledky soutěže Památníku Terezín

Eliška Kvasničková (K3) se umístila v celostátní literární soutěži Památníku Terezín, na téma "Je minulost stále živá?", na krásném osmém místě.Souvislé odborné praxe

Od pondělí 15. května do pátku 26. května absolvují studenti K2 a K3 souvislé odborné praxe. 


Odborná exkurze do nakladatelství

Ve středu 17. května navštíví studenti K1 s prof. Pohořelou nakladatelství Argo.


Svět knihy

Od čtvrtka 11. května do neděle 14. května se koná 23. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy, jehož se tradičně účastníme. Náš stánek č. 405 najdete v pravém křídle Průmyslového paláce na Výstavišti. Srdečně všechny zveme!


Exkurze na Svět knihy

Ve čtvrtek 11. května vyrazí studenti K1 - K3 v doprovodu prof. Krýže, Pavlištové a Pohořelé na veletrh Svět knihy.Státní svátek

V pondělí 8. května je státní svátek, a tak se setkáme až v úterý 9. května.


Klub mladých diváků

Ve čtvrtek 4. května uvidí členové KMD divadelní představení Krvavá svatba ve Stavovském divadle. Začátek v 19:00.


Výsledky přijímacích zkoušek

Milí uchazeči, vážení rodiče, seznam přijatých uchazečů najdete
zde, seznam všech uchazečů seřazených podle výsledků přijímacího řízení najdete zde.  


Exkurze v rámci Dějin umění

Ve středu 3. května se studenti K2 vypraví s prof. Mrázovou na exkurzi po staré Praze.


Odborná exkurze do NTM

Ve středu 3. května navštíví studenti K1 v rámci Úvodu do praxe do Národní technické muzeum. Vstupné 100Kč.


Maturitní zkoušky

V úterý 2. května budou studenti K4 psát písemnou práci z anglického jazyka a ve středu 3. května je čekají didaktické testy z ČJL a A.  Státní svátek

V pondělí 1. května je státní svátek, a tak se vyučování nekoná.


Poslední zvonění

Studenti K4 se s námi rozloučí při posledním zvonění v pátek 28. dubna během 2. a 3. vyučovací hodiny.  


Simulované jednání zastupitelstva
 
V pátek 28. dubna se vybraní studenti z K2 s prof. Trégnerovou zúčastní simulovaného jednání zastupitelstva na radnici MČ Praha 3 na Havlíčkově náměstí.


Fotografování 

Ve čtvrtek 27. dubna proběhne focení školy, tříd, skupinek studentů a učitelů. Místo upřesníme podle aktuálního počasí.


Viděli jsme...

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se studenty K2 a K3 zhlédli anglické divadelní představení The Canterbury Tales v Ulitě. Jak se jim představení líbilo, si můžete přečíst zde.  


2. kolo přijímacích zkoušek

Ve středu 19. dubna se koná 2. kolo státních přijímacích zkoušek z matematiky a českého jazyka.


Odborná exkurze po pražských knihkupectvích a nakladatelstvích

Ve středu 19. dubna se vydají studenti K4 na exkurzi s prof. Kolečkem po historických stopách pražských knihkupectví a nakladatelství, kterou zakončí v knihkupectví Samsa. Vstupné 50 Kč.


Odborná exkurze do tiskárny Europrint

Ve středu 19. dubna se studenti K3 vypraví s prof. Vašutem v rámci Nakladatelství do tiskárny Europrint.


Den Země

Ve středu 19. dubna se koná projektový den ke Dni Země, během něhož si studenti K1 a K2 prohlédnou Čistírnu odpadních vod v Bubenči.Velikonoční prázdniny

Od čtvrtka 13. dubna do pondělí 17. dubna jsou velikonoční prázdniny. Krásné Velikonoce!


Přijímací zkoušky

Ve středu 12. dubna se koná 1. kolo státních přijímacích zkoušek z matematiky a českého jazyka.


Ředitelské volno

Ve středu 12. dubna je ředitelské volno, neboť se konají státní přijímací zkoušky.


Maturitní písemná práce z českého jazyka

V úterý 11. dubna píší studenti K4 maturitní písemnou práci z českého jazyka a literatury.


Pedagogická rada a třídní schůzky 

V pondělí 10. dubna se koná pedagogická rada ke 3. čtvrtletí a od 17.00 pak začínají rodičovské schůzky.

Anglické divadlo

Ve čtvrtek 6. dubna uvidí studenti K2 a K3 studentské divadelní představení The Canterbury Tales v DDM Ulita. Vstupné 60 Kč.


Odborná exkurze do Archivu hlavního města Prahy

Ve středu 5. dubna navštíví studenti K1 v rámci předmětu Úvod do praxe Archiv hlavního města Prahy na Chodově.


Návštěva Evropského domu

V pondělí 3. dubna se studenti K2 a K4 zúčastní v Evropském domě vzdělávacího programu o Evropské unii.


Svět knihy

Ve čtvrtek 30. března mají studenti K1 - K3 možnost zúčastnit se informační schůzky k veletrhu Svět knihy s paní Ulrikou Horákovou.


Matematický klokan

V úterý 28. března se studenti K1 a K2 zúčastní soutěže Matematický klokan.


Souborné zkoušky z anglického jazyka

V pondělí 27. března se koná písemná část souborné zkoušky z anglického jazyka v K3.


Přednáška v Divadle u Hasičů
 
V pátek 24. března se studenti K2 zúčastní v Divadle u Hasičů přednášky na téma "Jak se nestat obětí sociálních sítí".


Výsledky profitestů

Ve středu 22. března proběhnou konzultace k profitestům, a to po dohodě s prof. Horynovou.


Odborná exkurze do Národní technické knihovny

Ve středu 22. března se vydají studenti K1 v rámci Úvodu do praxe do NTK v Dejvicích.


Obvodní kolo Geologické olympiády

V úterý 21. března se ve škole koná Obvodní kolo Geologické olympiády. Další info v aktuálních změnách rozvrhu.


Jarní prázdniny

Jarní prázdniny začínají v pondělí 13. března a ve škole se opět setkáme v pondělí 20. března. 


Fotky z maturitního plesu

Fotky z maturitního plesu, který se konal letos 10. února, najdete zde.


Jeden svět

Ve středu 8. března navštívíme festival Jeden svět, studenti K1 uvidí v kině Lucerna film "Kdo mě teď bude mít rád", studenti K2 a K3 film "Kyberdžihád" v kině Světozor a studenti K4 film "Děti online" v kině Atlas. KMD

V pondělí 6. března uvidí členové Klubu mladých diváků představení Heda Gablerová v Divadle v Dlouhé. Začátek v 19.00.


Rozvrh hodin ve 2. pololetí

Od středy 1. března platí nový rozvrh hodin, přičemž k inovacím došlo ve čtvrtek a pátek. Rozvrh najdete zde.


Odevzdání maturitních prací

Studenti K4 odevzdají maturitní práci ve dvou výtiscích nejpozději 28. 2. ve 14 hodin v ředitelně školy.


Výsledky obvodního kola olympiády v AJ

V obvodním kole Olympiády v AJ, která se konala 16. února, postupuje Honza Jirouš z K2 do krajského kola. Gratulujeme! 


Kritéria přijímacího řízení

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018 naleznou zájemci o studium zde.


Rozkulačeno

Ve středu 22. února navštíví studenti K3 a K4 Národní zemědělské muzeum a zúčastní se komentované prohlídky Rozkulačeno! mapující situaci na českém venkově v 50. letech 20. století.


Odborná exkurze do Knihovny Národního muzea

Ve středu 22. února se vydají studenti K1 v rámci předmětu Úvod do praxe na další exkurzi, tentokrát do Knihovny Národního muzea.