Fotografie školyFotografie studentů z exkurze
Humanitně zaměřená střední škola založená v roce 1993
Studenty připravujeme na práci v knihkupectvích, nakladatelstvích, knihovnách, archivech, ale i pro studium na VŠ.
Studentům zajišťujeme odborné praxe v knihkupectvích a knihovnách…
… ale též v nakladatelstvích a v redakcích.
Studenti chodí na exkurze v rámci různých vyučovacích předmětů.
Pořádáme adaptační kurzy.
Maturitní a imatrikulační ples se tradičně koná v hotelu Belvedere.
Podnikáme výlety do přírody.
Studenti a učitelé ve školním roce 2022/23
Jádro pedagogického sboru 2022/2023

Aktuality

 • Den naruby

  Den naruby

  V úterý 5. prosince proběhne tradiční projektový den Den naruby. Studenti si připraví přednášky, prezentace a workshopy na témata, která je zajímají, hodně o nich vědí a své znalosti,  ...více  »
 • Den otevřených dveří

  Den otevřených dveří

  Den otevřených dveří se koná v pondělí 4. prosince od 13 do 17 hodin. Všichni zájemci o studium na naší škole jsou srdečně vítáni.  ...více  »
 • Prosincové představení KMD

  Prosincové představení KMD

  V prosinci vybírejte mezi Shakespearovou komedií Jak se vám líbí (5. 12. v Divadle ABC), další Shakespearovou hrou Sen noci svatojánské (15. 12. v Divadle pod Palmovkou) a muzikálem Kouř (20.  ...více  »
 • Rok 1968 a beseda s pamětnicí

  Rok 1968 a beseda s pamětnicí

  V pátek 24.11. jsme se spolu se třídami K3 a K4 zapojili do Měsíce filmu na školách, což je akce, kterou každoročně pořádá Jeden svět na školách zaštítěný Člověkem v tísni.  ...více  »
 • Dějepisná olympiáda

  Dějepisná olympiáda

  Ve středu 29. listopadu se 2. vyučovací hodinu koná dějepisná olympiáda. Sejdeme se v učebně K2. .  ...více  »
 • Den otevřených dveří

  Den otevřených dveří

  V souvislosti se stávkou škol, ke které se naše škola připojuje, přesouváme termín Dne otevřených dveří na pondělí 4. prosince. Těšíme se na vás od 13 do 17 hodin.  ...více  »
 • Stávka škol

  Stávka škol

  Milí studenti, vážení rodiče, dovolujeme si Vám oznámit, že naše škola se v pondělí 27. listopadu 2023 připojí k jednodenní výstražné stávce. Pro zapojení se do stávky se jednomyslně vyjádřili všichni interní vyučující.  ...více  »
 • Schola Pragensis

  Schola Pragensis

  Od čtvrtka 23. do soboty 25. listopadu se v Kongresovém centru koná veletrh škol Schola Pragensis. Navštivte náš stánek ve 4. patře, jste srdečně zváni.  ...více  »
 • Olympiáda v německém a francouzském jazyce

  Olympiáda v německém a francouzském jazyce

  Písemná část olympiády v německém a francouzském jazyce se bude konat v pondělí 8. ledna 2024 v 15,15 v jazykové učebně. Zúčastnit se mohou studenti z prvního až třetího ročníku.  ...více  »
 • Samet na školách 2023

  Samet na školách 2023

  Dne 16. 11. jsme se v rámci projektového dne Sametu na školách zapojili do oslav Sametové revoluce. V rámci tohoto projektu se připomíná nejen samotný 17.  ...více  »
 • Projektový den Samet na školách

  Projektový den Samet na školách

  Ve čtvrtek 16. listopadu pořádáme projektový den Samet na školách. Bližší program včetně krátkých anotací jednotlivých přednášek a workshopů najdete níže. K1 + K2 K3 + K4 8 –  ...více  »
 • Třídní schůzky

  Třídní schůzky

  V pondělí 13. listopadu od 17 hodin se ve všech třídách konají třídní schůzky. Všechny rodiče srdečně zveme! .  ...více  »
 • Dny prevence s Městskou policií hl. města Prahy

  Dny prevence s Městskou policií hl. města Prahy

  Ve dnech 1. a 2. listopadu jsme pro všechny ročníky připravili ve spolupráci se speciální policejní jednotkou z oddělení prevence Městské policie hl. m.  ...více  »
 • Halloween

  Halloween

  V úterý 31. října si někteří studenti a učitelé užili halloweenské přestrojení… .  ...více  »
 • Neumírej zbytečně

  Neumírej zbytečně

  V úterý 31. října proběhl ve třídách K2 a K3 workshop Týmu silniční bezpečnosti s názvem Neumírej zbytečně. V první části programu proběhla simulace dopravní nehody.  ...více  »
 • Z návštěvy výstavy Protisvěty Ladislava Fukse v letohrádku Hvězda (K4)

  Z návštěvy výstavy Protisvěty Ladislava Fukse v letohrádku Hvězda (K4)

  Co se nám líbilo: Grafické zpracování výstavy, i když byla poměrně malá. Nábytek obalený do novin. Všudypřítomné brýle. Zrcadla. Překlady Fuksových knih. Jak byla výstava celkově stavěná – jak byla rozřazená do částí a každá se týkala jiných děl a jiných částí Fuksova života.  ...více  »
 • Vyúčtování sportovního a adaptačního kurzu ve Šlovicích

  Vyúčtování sportovního a adaptačního kurzu ve Šlovicích

  Na základě vyúčtování sportovního a adaptačního kurzu ve Šlovicích, který se konal na začátku září, bylo všem účastníkům vráceno na bankovní účty 303 Kč.  ...více  »
 • Lyžařský a turistický kurz

  Lyžařský a turistický kurz

  Vážení účastníci lyžařského a turistického kurzu, z důvodu nenaplnění minimálního požadovaného počtu účastníků a tím pádem storna ubytování ze strany poskytovatele se kurz z původně zamýšleného místa konání v Janských Lázních přesouvá do Chaty Karolínka v Benecku (https://www.chatakarolinka.cz/  ...více  »).
 • Listopadové představení Klubu mladých diváků

  Listopadové představení Klubu mladých diváků

  Vstupenky na listopadové představení budou připraveny od čtvrtka 19. října od 9.40 v ředitelně. V nabídce jsou Naši furianti v Národním divadle (10 vstupenek),  ...více  »
 • Olympiáda v anglickém jazyce

  Olympiáda v anglickém jazyce

  Olympiáda v anglickém jazyce – písemná část – se bude konat v pondělí 6. listopadu 9. vyučovací hodinu v jazykové učebně v přízemí. K ústní části přistoupí tři nejlepší studenti.  ...více  »
 • Akademie Díky, že můžem

  Akademie Díky, že můžem

  V pátek 13.10. jsme se vydaly se třemi dobrovolnicemi z naší školy na Akademii Díky, že můžem. Jednalo se o přípravnou akci k Sametu na školách – k listopadovému festivalovému dni,  ...více  »
 • Přehlídka škol v Kolíně

  Přehlídka škol v Kolíně

  Prezentace naší školy na Přehlídce škol v Kolíně, kam se v pondělí 9. října vypravila se studentkami SŠKK B. Vencálková.   .  ...více  »
 • Exkurze do pravěké Archevity

  Exkurze do pravěké Archevity

  Dne 6.10. jsme se se třídou K1 vydali na dějepisnou exkurzi do Roztok u Prahy, kde nás čekal interaktivní program zaměřený na pravěké artefakty se skvělou paní lektorkou Terezou.  ...více  »
 • Přehlídka škol v Kolíně a Veletrh vzdělávání na Kladně

  Přehlídka škol v Kolíně a Veletrh vzdělávání na Kladně

  V týdnu od 9. října se konají dvě prezentační akce škol. V pondělí a úterý (9. a 10. října) je to Přehlídka škol v Kolíně.  ...více  »
 • Platba za KMD a KPVH

  Platba za KMD a KPVH

  Prosíme všechny členy Klubu mladých diváků a Klubu přátel vážné hudby, aby zaplatili příslušnou částku (KMD 750 Kč, KPVH 450 Kč) bankovním převodem (s příslušným var.  ...více  »
 • Vyhlášení výsledků doplňovacích voleb do Školské rady

  Vyhlášení výsledků doplňovacích voleb do Školské rady

  Za zletilé studenty a zákonné zástupce nezletilých studentů byly zvoleny Marie Chabrová a Zuzana Pospíšilová. Za pedagogické pracovníky byla zvolena Ing. Nikola Dvořáková. Nejbližší zasedání Školské rady proběhne v pondělí 9.  ...více  »
 • Veletrh vzdělávání v Rakovníku

  Veletrh vzdělávání v Rakovníku

  Ve středu 4. října srdečně zveme všechny zájemce o studium na naší škole z rakovnicka k návštěvě našeho stánku na Veletrhu vzdělávání v Rakovníku.  ...více  »
 • Doplňovací volby do Školské rady

  Doplňovací volby do Školské rady

  Doplňovací volby do Školské rady za dva letošní absolventy proběhnou v pondělí 2. října. Zletilí žáci odvolí v průběhu dopoledne, zákonní zástupci nezletilých žáků mohou přijít volit mezi 13.  ...více  »
 • Kroužky a kluby ve školním roce 2023/2024

  Kroužky a kluby ve školním roce 2023/2024

  Pro školní rok 2023/2024 jsme připravili tyto kroužky a kluby: Klub mladých diváků (6 večerních představení v různých pražských divadlech), Klub přátel vážné hudby (3 koncerty Studentské filharmonie v Rudolfinu),  ...více  »
 • Adaptační a sportovní kurz Šlovice

  Adaptační a sportovní kurz Šlovice

  Ve dnech 5. – 8. září se třídy K1 a K3 zúčastnily adaptačního, respektive sportovního kurzu v rekreačním zařízení v malé obci Šlovice v západní části CHKO Křivoklátsko.  ...více  »