Fotografie školyFotografie studentů z exkurzeJádro pedagogického sboru 2021/2022
Humanitně zaměřená střední škola založená v roce 1993
Připravujeme studenty na práci v knihkupectvích, nakladatelstvích, knihovnách, archivech, ale i pro studium na VŠ.
Žákům zajišťujeme odborné praxe v knihkupectvích a knihovnách…
… ale též v nakladatelstvích a v redakcích.
Maturitní a imatrikulační ples se tradičně koná v hotelu Belvedere.
Studenti chodí na exkurze v rámci různých vyučovacích předmětů.
Studenti a učitelé ve školním roce 2021/22
Jádro pedagogického sboru 2021/2022

Aktuality

 • Přijímací zkoušky

  Přijímací zkoušky

  Ve dnech 13. a 14. dubna se konají přijímací zkoušky do prvního ročníku. Uchazečům byl dne 20. března doporučenou poštou odeslán informační dopis s pozvánkou k JPZ.  ...více  »
 • Jeden svět (K1-K4)

  Jeden svět (K1-K4)

  V úterý 28. 3. měla naše škola příležitost zúčastnit se festivalu Jeden svět, což je mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech. Do kin vyrazily všechny třídy,  ...více  »
 • Křest knihy

  Křest knihy

  Ve středu 5. dubna od 17 hodin proběhne v Caffé La Terra, Vyšehradská 22, Praha 2 křest knihy „Dokud nemám okno“, kterou v rámci ročníkového projektu v rámci předmětu Nakladatelství připravili studenti K4.  ...více  »
 • Představení KMD 2022-2023

  Představení KMD 2022-2023

  Ve čtvrtek 23. března proběhlo poslední představení Klubu mladých diváků v tomto školním roce. Každý ze 41 členů klubu měl od listopadu do března možnost zhlédnout 4 představení,  ...více  »
 • Debatní a přednáškový den na MUP

  Debatní a přednáškový den na MUP

  V pátek 24. 3. jsme se třídou K1 navštívili Metropolitní univerzitu Praha (MUP), kde jsme se zúčastnili Debatního a přednáškového dne pro SŠ. Nejdříve jsme se krátce dozvěděli více o MUP a jejích studijních programech,  ...více  »
 • Den pro bezpečnost (K1-K4)

  Den pro bezpečnost (K1-K4)

  Dne 22. 3. v naší škole proběhl „Den pro bezpečnost“ pro třídy K1-K4. Program zajistily organizace jako Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy a Český červený kříž.  ...více  »
 • Ředitelské volno

  Ředitelské volno

  Dne 14. dubna 2023 vyhlašuje ředitelka školy ředitelské volno pro žáky K1 – K4 z důvodu konání přijímacích zkoušek do prvního ročníku.   .  ...více  »
 • Exkurze do Evropského domu (K4)

  Exkurze do Evropského domu (K4)

  Dne 17. 3. jsme se s K4 vydali do Evropského domu v samém centru Prahy, abychom se dozvěděli více o EU a o jejím fungování.  ...více  »
 • Exkurze do mediatéky Francouzského institutu (K3)

  Exkurze do mediatéky Francouzského institutu (K3)

  Dne 14. 3. jsme se se studenty z K3, kteří studují jako druhý cizí jazyk francouzštinu, vypravili na exkurzi do mediatéky Francouzského institutu v Praze.  ...více  »
 • Beseda s paní advokátkou Mgr. Pavlínou Komedovou v K2

  Beseda s paní advokátkou Mgr. Pavlínou Komedovou v K2

  V rámci projektu Jeden den pro školy jsme si dne 7. 3. do třídy K2 pozvali paní advokátku Komedovou, která nám nejen poutavě vyprávěla o svých zkušenostech z praxe,  ...více  »
 • Beseda v rámci DKK (K4)

  Beseda v rámci DKK (K4)

  Dne 6. 3. proběhla ve třídě K4 v rámci výuky Dějin knižní kultury beseda s panem Čejkou, majitelem pražského antikvariátu Čejka, který barvitě a poutavě vyprávěl o svých zkušenostech z oboru.  ...více  »
 • Nový stálý rozvrh s platností od 6. března

  Nový stálý rozvrh s platností od 6. března

  S platností od 6. března dochází k drobným změnám ve stálém rozvrhu, které se týkají tříd K1 a K2. Nový rozvrh naleznete zde.  ...více  »
 • Projekt „Jedu vědu“ (K3)

  Projekt „Jedu vědu“ (K3)

  Dne 2. 3. si studenti třídy K3 mohli poslechnout přednášku z cyklu „Jedu vědu“ historika Mgr. Vojtěcha Kesslera, Ph.D. z Historického ústavu AV ČR na téma „Dějiny všedního dne“.  ...více  »
 • PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK KE VZDĚLÁVÁNÍ

  PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK KE VZDĚLÁVÁNÍ

  Vyplněnou přihlášku ke vzdělávání je třeba odevzdat do 1. 3. 2023. Je možné ji zaslat doporučenou poštou na adresu školy – Střední škola knižní kultury s.r.o.,  ...více  »
 • Poslední představení KMD v tomto školním roce

  Poslední představení KMD v tomto školním roce

  V březnu se uskuteční poslední letošní představení Klubu mladých diváků. Vybírejte mezi dramatizací psychologického románu J. Havlíčka Neviditelný (Rokoko, 9. března), komedií o tom,  ...více  »
 • Maturitní ples 2023

  Maturitní ples 2023

  V pátek 17. února 2023 se v sále holešovického hotelu Belvedere konal maturitní a imatrikulační ples Střední školy knižní kultury. Vrcholem beznadějně vyprodané společenské akce,  ...více  »
 • Exkurze v rámci předmětu Úvod do praxe (K1)

  Exkurze v rámci předmětu Úvod do praxe (K1)

  Libri prohibiti Na exkurzi do knihovny Libri prohibiti jsme se se studenty K1 vypravili 26. ledna. Návštěvě této zvláštní instituce předcházel teoretický úvod do historie „zakázané“ či ineditní literatury,  ...více  »
 • Panelová diskuze reflektujicí české předsednictví EU (K3)

  Panelová diskuze reflektujicí české předsednictví EU (K3)

  Dne 15. 2. jsme s třídou K3 vyrazili do DDM Prahy 2 na panelovou diskuzi Pražského parlamentu dětí a mládeže z cyklu „Pro mladé“  ...více  »
 • Myšlenkové mapy studentů K3 a K4 při výuce dějepisu

  Myšlenkové mapy studentů K3 a K4 při výuce dějepisu

  Před jarními prázdninami se nám dějepis rozzářil barvami. S třídou K3 jsme tvořili myšlenkové mapy významných vynálezů 2. poloviny 19. století, třída K4 zase měla příležitost umíchat si vlastní komunistický koktejl a reflektovat tak různorodé příčiny atraktivity komunistické ideologie v poválečném Československu.  ...více  »
 • Krásné prázdniny!

  Krásné prázdniny!

  Všem studentkám a studentům SŠKK přejeme krásné pololetní a jarní prázdniny! Budeme se na Vás těšit ve škole na další výuce 13. 2. .  ...více  »
 • Exkurze do Muzea komunismu (K4)

  Exkurze do Muzea komunismu (K4)

  V pondělí 30. 1. jsme se třídou K4 vyrazili do Muzea komunismu, kde se studenti např. dozvěděli, kolik lidí se účastnilo Spartakiád, jaké byly podmínky v uranových dolech v Jáchymově či jak vypadala „fronta na maso“  ...více  »
 • Nová čísla školních časopisů

  Nová čísla školních časopisů

  Studentky a studenti z K3 pro Vás připravili nové číslo školních časopisů OD NÁS PRO NÁS – 2. číslo a Quattro –  ...více  »
 • Třetí představení Klubu mladých diváků

  Třetí představení Klubu mladých diváků

  V únoru se uskuteční třetí představení KMD. Vybírejte mezi Sofoklovou tragédií Král Oidipús v Národním divadle (21. 2.), adaptací románu Lva Nikolajeviče Tolstého Vojna a mír v divadle ABC (1.  ...více  »
 • Vyúčtování lyžařského a turistického kurzu

  Vyúčtování lyžařského a turistického kurzu

  Vážení rodiče, na základě zpracovaného vyúčtování za lyžařský a turistický kurz konaný ve dnech 9. – 13. ledna 2023 vás informujeme, že v následujících dnech vám budeme zasílat přeplatky ve výši 1,- Kč na bankovní účty,  ...více  »
 • Studentské volby

  Studentské volby

  Ve dnech 18.-19. 1. 2023 se konalo 2. kolo studentských prezidentských voleb, do nichž se zapojilo 98 žáků ze 101 přítomných. Prezidentský  kandidát generál Petr Pavel získal celkem 98 hlasů,  ...více  »
 • Dějepisná olympiáda

  Dějepisná olympiáda

  V pondělí 16.1. jsme vyrazili se třemi vítězi školního kola dějepisné olympiády na okresní kolo Prahy 6. Na 2. místě se v okresním kole ocitl Matěj K.  ...více  »
 • Beseda s redaktorem Reflexu (K3)

  Beseda s redaktorem Reflexu (K3)

  V pondělí 16. 1. navštívil studenty K3 v rámci hodin češtiny redaktor Reflexu Vašek Vašák. Dal studentům tipy, co použít a čemu se naopak vyhnout při rozhovorech,  ...více  »
 • Bankéři do škol na SŠKK

  Bankéři do škol na SŠKK

  Bankéři do škol Na konci roku 2022 se třída K2 zúčastnila vzdělávacího projektu „Bankéři do škol“, jejž organizuje Česká bankovní asociace. Projekt je založen na osobním setkání bankéřů se žáky 8.  ...více  »
 • Exkurze v rámci předmětu Úvod do praxe (K1)

  Exkurze v rámci předmětu Úvod do praxe (K1)

  Dne 20. X. 2022 jsme realizovali exkurzi po knihkupectvích a antikvariátech. Ze školy jsme metrem dorazili na stanici metra Můstek, kde se studenti na základě losování rozdělili do několika menších skupin,  ...více  »
 • Lyžařský a turistický kurz – leden 2023 (K1 a K2)

  Lyžařský a turistický kurz – leden 2023 (K1 a K2)

  Ve dnech 9.-13.1. se třídy K1 a K2 vypravily na turistický a lyžařský kurz do chaty Karolínka na Benecku. Počasí nám sice moc nepřálo,  ...více  »