Humanitně zaměřená střední škola založená v roce 1993
Studenty připravujeme na práci v knihkupectvích, nakladatelstvích, knihovnách, archivech, ale i pro studium na VŠ.
Studentům zajišťujeme odborné praxe v knihkupectvích a knihovnách…
… ale též v nakladatelstvích a v redakcích.
Studenti chodí na exkurze v rámci různých vyučovacích předmětů.
Pořádáme adaptační kurzy.
Na hory jezdíme nejen lyžovat…
…ale i za turistikou.
Maturitní a imatrikulační ples se tradičně koná v hotelu Belvedere.
Studenti a učitelé ve školním roce 2022/23
Jádro pedagogického sboru 2022/2023

Aktuality

 • Svět knihy 2024

  Svět knihy 2024

  Ve dnech 23. – 26. května 2024 probíhá v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích 29. ročník největšího knižního veletrhu v České republice Svět knihy.  ...více  »
 • Pozvánka k informační třídní schůzce budoucího prvního ročníku

  Pozvánka k informační třídní schůzce budoucího prvního ročníku

  Ve středu 22. května byly e-mailem rozeslány pozvánky k informační třídní schůzce pro budoucí první ročník. Všechny rodiče a zletilé žáky prosíme o prostudování e-mailu.  ...více  »
 • Studentské volby do EP

  Studentské volby do EP

  Dne 21. 5. 2024 se konaly studentské volby do Evropského parlamentu. Studentské volby tradičně zastřešuje organizace JSNS a výsledky jsou sbírány na středních školách po celé republice.  ...více  »
 • Osvobozené – trenažer české politické satiry v divadle ABC

  Osvobozené – trenažer české politické satiry v divadle ABC

  Ve čtvrtek 16. května navštívila třída K3 divadlo ABC. Na Malé scéně tu speciálně pro nás proběhlo divadelní představení Osvobozené – trenažer české politické satiry.  ...více  »
 • Návštěva předvolební debaty

  Návštěva předvolební debaty

  Ve čtvrtek 16. 5. jsme se se třídou K2 vydali do kina Světozor na předvolební debatu k volbám do Evropského parlamentu, které se budou konat již v červnu.  ...více  »
 • Výsledky přijímacích zkoušek

  Výsledky přijímacích zkoušek

  Na základě výsledků jednotné přijímací zkoušky byli žáci seřazeni dle celkového počtu bodů. V případě rovnosti bodů u více uchazečů jsme postupovali dle kritérií přijímacího řízení pro obor vzdělání Knihkupecké a nakladatelské činnosti (kód oboru 66-43-M/01),  ...více  »
 • Návštěva Národního památníku na Vítkově

  Návštěva Národního památníku na Vítkově

  V pátek 10. 5. jsme se se třídou K3 vyšplhali na Vítkov a podívali se do impozantního památníku, kde nás čekal program s lektorem věnovaný legionářům a vzniku samostatné Československé republiky.  ...více  »
 • Den Evropy

  Den Evropy

  Na Den Evropy, tedy ve čtvrtek 9. 5., jsme se se všemi třídami vydali na zcela novou expozici „Zažijte Evropu“ na Národní 10. V rámci expozice byla možnost podívat se do moderního kina,  ...více  »
 • Přátelské šachové utkání GOP – SŠKK

  Přátelské šachové utkání GOP – SŠKK

  V pondělí 29. dubna se členové šachového kroužku Matyáš P., Dobromil K., Amelie P., Štěpán V. a David M. utkali se šachisty Gymnázia Oty Pavla na půdě gymnázia v pražském Radotíně.  ...více  »
 • Itálie 2024

  Itálie 2024

  Ve dnech 22. 4. – 26. 4. jsme se s některými studenty ze tříd K1, K2 a K3 vypravili autobusem do Itálie. První den ve Florencii jsme naplno využili deštníků a pláštěnek,  ...více  »
 • Exkurze do Národní galerie

  Exkurze do Národní galerie

  12. dubna navštívili studenti K3 stálé expozice Národní galerie Konec dlouhého století a 1918–1938: První republika.
  Dlouhým stoletím třídu provedla doktorka Markéta Ježková.  ...více  »
 • Pěší výlet na Vysočinu

  Pěší výlet na Vysočinu

  Skupina odvážných studentů maturitního ročníku K4 (spolu s dvoučlenným učitelským doprovodem) podnikla z 10. na 11. dubna pěší výpravu po stopách básníka a grafika Bohuslava Reynka: Z Havlíčkova Brodu vedly naše kroky nejprve k zámku a statkářské usedlosti v Petrkově,  ...více  »
 • Procházka po Praze

  Procházka po Praze

  V pondělí 15. dubna prošli studenti třídy K4 Prahou a po cestě odpovídali na kvízové otázky na témata knihy, knihkupci, nakladatelé, umělecké slohy, literární postavy apod.  ...více  »
 • Adopce na dálku

  Adopce na dálku

  Na začátku dubna jsme dostali další dopis od Sereny Rego z Indie, kterou naši učitelé a studenti podporují od roku 2010 díky projektu Adopce na dálku.  ...více  »
 • Workshop Hello Czech Republic

  Workshop Hello Czech Republic

  Dne 11. 4. se ve třídách K2 a K3 konal workshop Hello Czech Republic od organizace Slovo 21. Workshop byl zaměřený na migraci, uprchlictví,  ...více  »
 • Dny evropského filmu

  Dny evropského filmu

  V úterý 9. 4. se všechny třídy vydaly do kina Světozor na maďarský film Bez dechu, po němž následovala beseda na téma duševní zdraví s psycholožkou T.  ...více  »
 • Exkurze do Libri prohibiti

  Exkurze do Libri prohibiti

  Ve čtvrtek 4.4. jsme se třídou K4 navštívili knihovnu Libri prohibiti, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o samizdatu i o exilových nakladatelstvích. Hlavně jsme si ale mohli různé publikace prohlédnout a osahat,  ...více  »
 • Třídní schůzky

  Třídní schůzky

  V pondělí 8. dubna od 17 hodin se ve všech třídách konají třídní schůzky. Všechny rodiče srdečně zveme! .  ...více  »
 • Den knihy 2024

  Den knihy 2024

  Ve středu 20. března na naší škole tradičně po dvou letech proběhl projektový den Den knihy. Ve společné úvodní části, kterou moderoval Dušan Blažek a jež byla věnována soutěži Co na to SŠKK,  ...více  »
 • Šesté a poslední představení KMD v tomto školním roce

  Šesté a poslední představení KMD v tomto školním roce

  V měsíci dubnu vybíráme mezi brilantní komedií Raye Cooneyho Prachy!!! v Divadle Palace (3. dubna), muzikálem Les Misérables – Bídníci v Goja Music Hall (6.  ...více  »
 • Návštěva Poslanecké sněmovny

  Návštěva Poslanecké sněmovny

  Dne 13. 3. 2024 jsme se třídou K2 vyrazili v rámci společenských věd na exkurzi do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Díky vynikajícímu průvodci a zvídavým dotazům ze strany studentů jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací jak o sněmovně,  ...více  »
 • Zeměpisná olympiáda

  Zeměpisná olympiáda

  Na naší škole proběhla podruhé v řadě Zeměpisná olympiáda, opět s vysokou účastí. Školního kola se v souhrnu účastnilo 14 studentů ze všech ročníků (nejvíce z K4),  ...více  »
 • Maturitní a imatrikulační ples 2024

  Maturitní a imatrikulační ples 2024

  V pátek 23. února 2024 se v tradičním prostředí společenského sálu letenského hotelu Belvedere konal maturitní a imatrikulační ples SŠKK. Vedle symbolického zakončení středoškolského studia v podobě šerpování maturantů došlo na plese na stužkování studentů prvního ročníku.  ...více  »
 • Workshop IDENTiTY

  Workshop IDENTiTY

  Dne 4. března naši školu navštívili Justyna a Robert z Integračního centra Praha (ICP), aby se spolu se třídou K3 ponořili v rámci společenských věd do workshopu IDENTiTY.  ...více  »
 • Přesunuté představení KMD

  Přesunuté představení KMD

  Dnešní představení Hamlet (divadlo ABC) se z důvodu onemocnění v souboru přesouvá na středu 22. května. Vstupenky je třeba do úterý 5. března odevzdat A.  ...více  »
 • Šachový turnaj soukromých středních škol 2024

  Šachový turnaj soukromých středních škol 2024

  Ve středu 21. 2. 2024 se členové školního šachového kroužku Dobromil K. a Amelie P. zúčastnili 2. ročníku šachového turnaje soukromých středních škol dvoučlenných družstev,  ...více  »
 • Březnové představení KMD

  Březnové představení KMD

  V březnu vybíráme mezi klasikou všech klasik – Hamletem v divadle ABC, divadelní adaptací posledního Tolstého románu Vzkříšení v Divadle na Zábradlí a scifi komedií T.  ...více  »
 • Zrušené představení KMD

  Zrušené představení KMD

  Divadlo Hybernia ruší z technických důvodů nedělní představení Zpívání v dešti. Členové KMD, kteří mají vstupenku na toto představení, ji mohou zničit. Náhradní termín proběhne 28.  ...více  »
 • Maturitní a imatrikulační ples

  Maturitní a imatrikulační ples

  Srdečně zveme všechny přátele školy na maturitní a imatrikulační ples, který se koná v pátek 23. února od 18 hodin v hotelu Belvedere na pražské Letné.  ...více  »
 • Úřední hodiny kanceláře školy

  Úřední hodiny kanceláře školy

  Po dobu jarních prázdnin v Praze 6 nebude v týdnu od 12. do 16. února v provozu kancelář školy. Uchazeče o studium prosíme, aby přihlášku doručili poštou doporučeně,  ...více  »