Humanitně zaměřená střední škola založená v roce 1993
Studenty připravujeme na práci v knihkupectvích, nakladatelstvích, knihovnách, archivech, ale i pro studium na VŠ.
Studentům zajišťujeme odborné praxe v knihkupectvích a knihovnách…
… ale též v nakladatelstvích a v redakcích.
Studenti chodí na exkurze v rámci různých vyučovacích předmětů.
Pořádáme adaptační kurzy.
Na hory jezdíme nejen lyžovat…
…ale i za turistikou.
Maturitní a imatrikulační ples se tradičně koná v hotelu Belvedere.
Studenti a učitelé ve školním roce 2022/23
Jádro pedagogického sboru 2022/2023

Aktuality

 • Mezinárodní soutěž Intersteno 2024

  Mezinárodní soutěž Intersteno 2024

  K jarním měsícům již řadu let neodmyslitelně patří mezinárodní internetová soutěž Intersteno v psaní na klávesnici. Letos se zúčastnilo celkem šest žáků z 1.  ...více  »
 • Jarní odborná praxe 2024

  Jarní odborná praxe 2024

  Ve dnech 27. května až 7. června absolvovali naši studenti prvních tří ročníků jarní dvoutýdenní odborné praxe na pracovištích dle vlastního výběru. Letos převládl zájem o práci v knihkupectví,  ...více  »
 • Svět knihy 2024

  Svět knihy 2024

  Ve dnech 23. – 26. května 2024 probíhá v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích 29. ročník největšího knižního veletrhu v České republice Svět knihy.  ...více  »
 • Pozvánka k informační třídní schůzce budoucího prvního ročníku

  Pozvánka k informační třídní schůzce budoucího prvního ročníku

  Ve středu 22. května byly e-mailem rozeslány pozvánky k informační třídní schůzce pro budoucí první ročník. Všechny rodiče a zletilé žáky prosíme o prostudování e-mailu.  ...více  »
 • Studentské volby do EP

  Studentské volby do EP

  Dne 21. 5. 2024 se konaly studentské volby do Evropského parlamentu. Studentské volby tradičně zastřešuje organizace JSNS a výsledky jsou sbírány na středních školách po celé republice.  ...více  »
 • Osvobozené – trenažer české politické satiry v divadle ABC

  Osvobozené – trenažer české politické satiry v divadle ABC

  Ve čtvrtek 16. května navštívila třída K3 divadlo ABC. Na Malé scéně tu speciálně pro nás proběhlo divadelní představení Osvobozené – trenažer české politické satiry.  ...více  »
 • Návštěva předvolební debaty

  Návštěva předvolební debaty

  Ve čtvrtek 16. 5. jsme se se třídou K2 vydali do kina Světozor na předvolební debatu k volbám do Evropského parlamentu, které se budou konat již v červnu.  ...více  »
 • Výsledky přijímacích zkoušek

  Výsledky přijímacích zkoušek

  Na základě výsledků jednotné přijímací zkoušky byli žáci seřazeni dle celkového počtu bodů. V případě rovnosti bodů u více uchazečů jsme postupovali dle kritérií přijímacího řízení pro obor vzdělání Knihkupecké a nakladatelské činnosti (kód oboru 66-43-M/01),  ...více  »
 • Návštěva Národního památníku na Vítkově

  Návštěva Národního památníku na Vítkově

  V pátek 10. 5. jsme se se třídou K3 vyšplhali na Vítkov a podívali se do impozantního památníku, kde nás čekal program s lektorem věnovaný legionářům a vzniku samostatné Československé republiky.  ...více  »
 • Den Evropy

  Den Evropy

  Na Den Evropy, tedy ve čtvrtek 9. 5., jsme se se všemi třídami vydali na zcela novou expozici „Zažijte Evropu“ na Národní 10. V rámci expozice byla možnost podívat se do moderního kina,  ...více  »
 • Přátelské šachové utkání GOP – SŠKK

  Přátelské šachové utkání GOP – SŠKK

  V pondělí 29. dubna se členové šachového kroužku Matyáš P., Dobromil K., Amelie P., Štěpán V. a David M. utkali se šachisty Gymnázia Oty Pavla na půdě gymnázia v pražském Radotíně.  ...více  »
 • Itálie 2024

  Itálie 2024

  Ve dnech 22. 4. – 26. 4. jsme se s některými studenty ze tříd K1, K2 a K3 vypravili autobusem do Itálie. První den ve Florencii jsme naplno využili deštníků a pláštěnek,  ...více  »
 • Exkurze do Národní galerie

  Exkurze do Národní galerie

  12. dubna navštívili studenti K3 stálé expozice Národní galerie Konec dlouhého století a 1918–1938: První republika.
  Dlouhým stoletím třídu provedla doktorka Markéta Ježková.  ...více  »
 • Pěší výlet na Vysočinu

  Pěší výlet na Vysočinu

  Skupina odvážných studentů maturitního ročníku K4 (spolu s dvoučlenným učitelským doprovodem) podnikla z 10. na 11. dubna pěší výpravu po stopách básníka a grafika Bohuslava Reynka: Z Havlíčkova Brodu vedly naše kroky nejprve k zámku a statkářské usedlosti v Petrkově,  ...více  »
 • Procházka po Praze

  Procházka po Praze

  V pondělí 15. dubna prošli studenti třídy K4 Prahou a po cestě odpovídali na kvízové otázky na témata knihy, knihkupci, nakladatelé, umělecké slohy, literární postavy apod.  ...více  »
 • Adopce na dálku

  Adopce na dálku

  Na začátku dubna jsme dostali další dopis od Sereny Rego z Indie, kterou naši učitelé a studenti podporují od roku 2010 díky projektu Adopce na dálku.  ...více  »
 • Workshop Hello Czech Republic

  Workshop Hello Czech Republic

  Dne 11. 4. se ve třídách K2 a K3 konal workshop Hello Czech Republic od organizace Slovo 21. Workshop byl zaměřený na migraci, uprchlictví,  ...více  »
 • Dny evropského filmu

  Dny evropského filmu

  V úterý 9. 4. se všechny třídy vydaly do kina Světozor na maďarský film Bez dechu, po němž následovala beseda na téma duševní zdraví s psycholožkou T.  ...více  »
 • Exkurze do Libri prohibiti

  Exkurze do Libri prohibiti

  Ve čtvrtek 4.4. jsme se třídou K4 navštívili knihovnu Libri prohibiti, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o samizdatu i o exilových nakladatelstvích. Hlavně jsme si ale mohli různé publikace prohlédnout a osahat,  ...více  »
 • Třídní schůzky

  Třídní schůzky

  V pondělí 8. dubna od 17 hodin se ve všech třídách konají třídní schůzky. Všechny rodiče srdečně zveme! .  ...více  »
 • Den knihy 2024

  Den knihy 2024

  Ve středu 20. března na naší škole tradičně po dvou letech proběhl projektový den Den knihy. Ve společné úvodní části, kterou moderoval Dušan Blažek a jež byla věnována soutěži Co na to SŠKK,  ...více  »
 • Šesté a poslední představení KMD v tomto školním roce

  Šesté a poslední představení KMD v tomto školním roce

  V měsíci dubnu vybíráme mezi brilantní komedií Raye Cooneyho Prachy!!! v Divadle Palace (3. dubna), muzikálem Les Misérables – Bídníci v Goja Music Hall (6.  ...více  »
 • Návštěva Poslanecké sněmovny

  Návštěva Poslanecké sněmovny

  Dne 13. 3. 2024 jsme se třídou K2 vyrazili v rámci společenských věd na exkurzi do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Díky vynikajícímu průvodci a zvídavým dotazům ze strany studentů jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací jak o sněmovně,  ...více  »
 • Zeměpisná olympiáda

  Zeměpisná olympiáda

  Na naší škole proběhla podruhé v řadě Zeměpisná olympiáda, opět s vysokou účastí. Školního kola se v souhrnu účastnilo 14 studentů ze všech ročníků (nejvíce z K4),  ...více  »
 • Maturitní a imatrikulační ples 2024

  Maturitní a imatrikulační ples 2024

  V pátek 23. února 2024 se v tradičním prostředí společenského sálu letenského hotelu Belvedere konal maturitní a imatrikulační ples SŠKK. Vedle symbolického zakončení středoškolského studia v podobě šerpování maturantů došlo na plese na stužkování studentů prvního ročníku.  ...více  »
 • Workshop IDENTiTY

  Workshop IDENTiTY

  Dne 4. března naši školu navštívili Justyna a Robert z Integračního centra Praha (ICP), aby se spolu se třídou K3 ponořili v rámci společenských věd do workshopu IDENTiTY.  ...více  »
 • Přesunuté představení KMD

  Přesunuté představení KMD

  Dnešní představení Hamlet (divadlo ABC) se z důvodu onemocnění v souboru přesouvá na středu 22. května. Vstupenky je třeba do úterý 5. března odevzdat A.  ...více  »
 • Šachový turnaj soukromých středních škol 2024

  Šachový turnaj soukromých středních škol 2024

  Ve středu 21. 2. 2024 se členové školního šachového kroužku Dobromil K. a Amelie P. zúčastnili 2. ročníku šachového turnaje soukromých středních škol dvoučlenných družstev,  ...více  »
 • Březnové představení KMD

  Březnové představení KMD

  V březnu vybíráme mezi klasikou všech klasik – Hamletem v divadle ABC, divadelní adaptací posledního Tolstého románu Vzkříšení v Divadle na Zábradlí a scifi komedií T.  ...více  »
 • Zrušené představení KMD

  Zrušené představení KMD

  Divadlo Hybernia ruší z technických důvodů nedělní představení Zpívání v dešti. Členové KMD, kteří mají vstupenku na toto představení, ji mohou zničit. Náhradní termín proběhne 28.  ...více  »