Exkurze v Lysé nad Labem 2008

Výlet do Lysé nad Labem

Do Lysé nad Labem jsme jeli ve čtvrtek 4. září z Masarykova nádraží. Když jsem dorazila k nádražním pokladnám, kde jsme měli sraz, většina třídy už tam byla. Počkalo se pak ještě na pár opozdilců a mohli jsme vyrazit.
Cesta vlakem mi ubíhala docela rychle, i když jsem jenom poslouchala o čem se spolužáci baví a do řeči se nezapojovala. Po příjezdu do Lysé jsem se přesunula se zbytkem třídy a paní profesorkou třídní k výstavišti. Venku bylo k vidění od ložního prádla až po ponožky snad vše. Uvnitř jsem si prošla stánky s knihami, od některých si vzala letáky a u jiných zase utratila velkou část svého kapesného. Asi po hodině jsme se přesunuli nahoru k zámečku, ve kterém sídlí domov důchodců. Potom už byl čas jet zase zpátky do Prahy.
Tento výlet se mi moc líbil a myslím si, že jsme se při něm víc poznali.

Tereza Marešová


Knižní trhy Lysá nad Labem

Ve čtvrtek 4. září se naše třída prvního ročníku vydala na školní výlet. Chtěli jsme navštívit knižní trhy, které se konaly v Lysé nad Labem. Abychom se tam všichni dopravili, zvolili jsme cestu vlakem. Ráno v devět hodin jsme se sešli na Masarykově nádraží a koupili si hromadnou jízdenku. Naše početná třída ve vlaku obsadila několik kupé.Utvořit skupinky z lidí, kteří nám byli nějak sympatičtí, nedělalo nikomu potíže, protože k tomu výrazně přispěl seznamovací workshop.
Cesta rychle utekla, nikdo se při vystupování nezapomněl ve vlaku, a tak jsme vyrazili směrem k veletrhu. Hned za branou bylo nespočet různých stánků a dokonce vymezený prostor, kde se konala přehlídka práce hasičů, konkrétně vyprošťování osob po autonehodě. My jsme však tuto akci neviděli celou, protože jsme museli pokračovat dál k hlavní budově.
Uvnitř nás nejdříve čekal úvodní projev pana starosty, po kterém jsme se rozutekli do všech směrů a objevovali, která nakladatelství mají na trzích svá zastoupení. Někteří se nechali zlákat slevami a koupili si pár knih svých oblíbených žánrů.
Po trzích jsme ještě vyrazili navštívit tamější zámek. Paní profesorka se nás cestou často ptala na sloh okolních budov. Když naše skupina dorazila na místo, otevřel se nám pohled do okolní krajiny i na nově zrekonstruovaný zámek a přilehlé zahrady. Po krátkém odpočinku jsme se přímo na místě vyfotili. Myslím, že se tento výlet docela vydařil.

Nikola Rybková