Jeden svět (K1-K4)

V úterý 28. 3. měla naše škola příležitost zúčastnit se festivalu Jeden svět, což je mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech. Do kin vyrazily všechny třídy, přičemž každá si předem odhlasovala film, který ji zaujal nejvíce. Studenti z K1 a K3 se tak vydali na dokumentární snímek Mladí Rusové na útěku v kině Atlas, K2 se v kině Světozor podívala se snímkem Iluze hojnosti na ekologickou devastaci v Latinské Americe a žáci ze třídy K4 v kině Lucerna zhlédli film Sloní matka z prostředí Thajska. Po projekci filmu následovala diskuse s pozvaným hostem.

Zde jsou dojmy některých ze studentů naší školy:

Student/ka z K2: Dokument byl zajímavý a hodně podněcoval k zamyšlení. Zaujalo mě to, že se dokument zaměřoval na ne až tak probírané téma. A nakonec jako vždy mně dal pocit, že jsem ráda, že žiju ve svobodné zemi a že snad díky spoustě dobrovolníků se vše časem změní k dobrému.

Student/ka z K1: Líbilo se mi, že jsme mohli vidět válku z druhé strany, a to z pohledu Rusů. A že ne všichni Rusové válku podporují a také to nemají lehké.

Student/ka z K1: Film byl velmi poučný, jsem ráda, že jsme se dozvěděli o tom, co se děje v Rusku. Také jsem ráda, že jsme zjistili, jak to s hlavním hrdinou ve skutečnosti dopadlo.

Student/ka z K2: Film Iluze hojnosti byl super. Dozvěděla jsem se celkem hodně věcí a vyvolalo to ve mně takové smíšené pocity. Určitě filmy z tohoto festivalu doporučuju.

Student/ka z K3: Celá akce se mi líbila, jen film mě trochu zklamal, což je asi spíš tím, že jsem čekal trochu něco jiného. Naopak diskuse s paní na konci byla opravdu zajímavá!

Student/ka z K3: Letošní snímek se mi nelíbil tolik jako loňský. Loňský film byl opravdu siný a záživný, tento byl naopak docela nudný a neukončený. Téma zajímavé, ale nesedlo mi zpracování.

.