Odborná exkurze do redakce časopisu Respekt

Ve středu 13. června jsme se studenty K1 vyrazili na naši poslední exkurzi v rámci Úvodu do praxe, a to do redakce časopisu Respekt, který sídlí v architektonicky zajímavé budově v Karlíně. Provedl nás redaktor Tomáš Brolík, který směle, fundovaně a vtipně reagoval na palbu otázek, které za čtyřicet pět minut padly. Odcházeli jsme nadšeni prostorem i obsahem naší besedy. Děkujeme Respektu a Tomáši Brolíkovi za vřelé přijetí.

A jak se exkurze líbila samotným studentům?

Exkurze do redakce časopisu Respekt byla velmi hezká. Provázel nás milý a sympatický pracovník, který byl velmi ochotný odpovídat na naše dotazy, ať už byly jakékoli, a že jich nebylo málo. Budova, kde sídlí hned několik vydavatelství novin a časopisů, byla moderně vybavená, pracovní prostředí tiché a prostorné a odpočinková místnost, kde jsme exkurzi zakončili, velmi útulná. Potěšilo mě, že jsme měli k dispozici ukázku čísla samotného časopisu Respekt. Na exkurzi jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací včetně toho, jak se časopis vlastně tvoří a jak to celé funguje. (T. K.)

Exkurze se mi velmi líbila! Bylo zajímavé vidět, jak to chodí v redakci. Náš průvodce (Tomáš Brolík) byl velmi sympatický. V průběhu exkurze nám odpověděl na otázky, takže já osobně jsem se dozvěděla spoustu nového. Za tuto exkurzi moc děkuji. (…)

Hned, co jsem přišla do redakce, se mi tam moc líbilo. Prostorná, moderní budova a velmi příjemný kolektiv. Mému kladnému pohledu pomohl i náš průvodce pan Brolík, který bez váhání odpověděl na všechny naše otázky. Jestli se mi někdy naskytne příležitost v této redakci pracovat, bez váhání bych ji využila. Podle toho, co nám pan Brolík v redakci říkal, je mi jasné, že tam pracují velmi laskaví a hodní lidé. Moc ráda bych časopis Respekt poznala zevrubněji. Velmi příjemná exkurze. Rozhodně jedna z nejlepších.

Exkurze do redakce časopisu Respekt považuji za jednu z lepších. Povídání bylo zajímavé a především mě uchvátily moc hezké prostory. Skvělé je i umístění vedle restaurace Eska, v jejímž pekařství prodávají nejlepší loupáky pod sluncem. Myslím, že zaměstnanci mají velké štěstí, že pracují tam, kde pracují.

Velice povedená exkurze do moderního časopisu, jehož redakce – ač působila menším dojmem – nás všechny zaujala. Prostory vypadaly velmi reprezentativně a bylo nám tam příjemně. Tato exkurze u mne rozhodně zvýšila zájem o tento týdeník. (T. N.)

Abych řekla pravdu, tohle byla první exkurze, na kterou jsem se těšila. Sama časopis čtu a vždycky jsem ho pokládala za ten, který říká, co si myslí, a píše prostě o zajímavých věcech. Exkurze se mi líbila, vždycky jsem se chtěla podívat do nějaké redakce časopisu. Chlapík, který nás prováděl, působil mile a ochotně odpovídal. Prostě sympaťák. I ostatní, které jsme tam jen tak zběžně potkali, působili opravdu mile a dali nám jídlo, což se vždycky cení. (B. P.)