Ohlasy studentů na Listopadovou akademii 2013

 

Listopadová školní akademie se v roce 2013 opravdu povedla. Všechny třídy se jí zúčastnily. Žáci z K1 si připravili zpěv, kytary a klavír. Moc se mi Líbil Šimon Válka a jeho hra na klavír. Třída K2 zpívala píseň Imagine, což bylo moc hezké, ale trochu nedoladěné. Zato ruská píseň od Marie Bachilo byla podle mě úžasná. Třída K3 tu měla jen přednes básní od Kláry Půlpánové. Podle mě je to škoda. Už i nás, čtvrťáky, přemluvili, ať vystupujeme. Vytvořili jsme pásmo Návrat do budoucnosti?, které sklidilo obrovský úspěch. A já jsem za to na svou třídu hrdá, i když jsem byla jen kulisák. Nejvíce mě ale dostalo divadelní představení „O statečné princezně“ v podání naší nově vzniklé divadelní skupinky. Byla to jejich premiéra a bylo to vážné nádherné. Doufám, že i příští rok se akademie povede a že tu bude další třída, která potáhne za ten pomyslný provaz a nedovolí, aby akademie skončila.

Katka K. (K4)


Mně osobně se nejvíc líbilo vystoupení Kláry Půlpánové, písně na flétnu od Hanky Jindřiškové a píseň Impossible od Verči Zapletalové a Kristýny Volrábové.

Míša K.


Letošní akademie byla na vyšší úrovni než ta loňská. Sál byl pěkný, potěšilo mě podium. Konečně bylo na účinkující vidět. Nejvíce mě zaujalo vystoupení K4, pěvecké duo sester Žalmanových a Nevěřící Vlasák od Járy Cimrmana v podání chlapců z K4.

Hanka J. (K2)


Letošní akademie – bylo to super, líbila se mi víc, než ta minulá. Vše bylo propracovanější, prostory lepší a čísla zábavnější. Ze všeho nejvíc se mi líbila scénka o komunismu v podání žáků K4 a autorské čtení Mary a Honzy. Děkuji všem zúčastněným za jejich čas. Tak zase příště.

Pepa H. (K2)


Již několik dní předtím jsem měla trému. Stres z toho, že budu zpívat a hrát v divadle před celou školou! Ráno jsme se s celým sborem vydali do DDM v Praze 3. Přípravy, zkoušky, chaos! Vše to ale patří do akademie a mám z toho neskutečnou radost. Vzájemná podpora a držení palců je to nejlepší, co vás povzbudí. Pomalu se scházela škola, nervy, bušení srdce, vaše vystoupení se blíží. Zpěv, potlesk, slza v oku. Zábava při divadle. Mohu říci jen jedno: každé vystoupení bylo něčím výjimečné a mělo talent. Těším se na příští rok, kdy svůj výkon předvedu opět a ve zlepšené formě.

Maria B. (K2)


Velká spokojenost, vyšlo nám to v rámci možností slušně. Ukázněné, ohleduplné a přitom živé publikum určitě mělo svůj podíl na celkovém úspěchu. Oceňují odhodlání a odvahu mladších ročníků!

Vašek S. (K4)


Oproti loňskému roku byl program bohatší a každý si tudíž našel své a zejména při autorském čtení básní se přesvědčit o kreativitě spolužáků.

Natálie D. (K2)


Letošní akademie byla kouzelná, byť se mnoho věcí nevydařilo, byť jsme vlastně hráli sami pro sebe – díky množství účastníků. Bylo zajímavé pozorovat, jak se mimo školu najednou všichni probudili a chtěli vymýšlet, předvádět, projevit se..

Mary V. (K4)


Letošní akademie mi připadala nejlepší za poslední čtyři roky. Konkrétně loňská vypadala jako že bude i poslední, zatímco letos byl spíše problém, aby se vše stihlo. Těžko říci, čím to. Letos byla velká snaha jak ze strany žáků, tak především ze strany profesorů. Tímto bych chtěl poděkovat profesorce Mrázové za organizaci socialistického pásma, do kterého se všichni ochotně zapojili, a tak i přes nedostatek času dopadlo vystoupení skvěle.

Petr K. (K4)


Mít tři výstupy za den bylo dosti namáhavé. Musel jsem pořád hlídat, abych byl připraven. Pořád jsem se bál, že prošvihnu svůj nástup. Nakonec jsem to zvládl, i když při loutkovém představení jsem se spletl hned na začátku a stáhl svou loutku, když měla mít monolog. Naštěstí jsem se rychle opravil.

Luboš B. (K4)


Vystoupení byla skvělá! Jsem nadšená! A to hlavně díky společné práci naší třídy. Nikdy jsme na akademii nic společného neměli a jsem přesvědčená, že letos jsme si to parádně vynahradili. Líbilo se mi, že celá třída spolupracovala a nikdo se na to nevykašlal. I ostatní vystoupení byla skvělá. Již tradiční divadlo v německém jazyce bylo vtipné a povedené.

Marie Z. (K4)


Letošní akademie se mi líbila ze všech nejvíc, protože jsme poprvé něco dělali jako třída, kolektiv, team. Každý měl svůj úkol a všichni byli do projektu zapáleni. Já sama jsem měla spoustu rolí, předváděla jsem na přehlídce, zpívala Kaťušu a cvičila spartakiádu…I ostatní vystoupení byla dobrá, ale myslím, že K4 2013/2014 dlouho nikdo nepřekoná.

Darina K. (K4)


Měla jsem možnost zažít akademii z pohledu účinkující i z pohledu diváka. Když jsem měla jít na pódium, měla jsem v krku knedlík. Šla jsem tam sice jen na pár sekund, ale špatně snáším, když jsem středem pozornosti. Tímto bych chtěla poděkovat publiku, které dokázalo ocenit veškerou snahu i statečnost i u ostatních účinkujících.

Majde T. (K4)