Projekce filmu Anthropoid a exkurze Památníku hrdinů Heydrichiády

Ohlasy žáků K4 na projekci filmu Antropoid, následnou besedu s vojenským historikem Zdeňkem Špitálníkem a návštěvu Památníku hrdinů Heydrichiády. Akce se konala dne 2. 12. 2016.


Film byl zajímavý, i když tam bylo něco, co by mohlo být jinak. Exkurze do krypty byla také zajímavá, nejvíce mě zaujal otisk krve jednoho z parašutistů.

Honza K.


Film se mi opravdu zalíbil. Trochu mi vadily ony rozdíly mezi filmovým a reálným charakterem Josefa Gabčíka a Jana Kubiše. Film byl emotivní, mnohem víc na mě zapůsobil, než kdybych to slyšela v hodině.

Štěpánka K.


První polovina filmu mi přišla poměrně zvláštní, nemohla jsem si zvyknout na směs českých a amerických herců a jejich angličtinu. Od atentátu ovšem film nabral na obrátkách a vzbudil ve mně emoce, což věřím, že byl záměr. Následná debata s velice sympatickým odborníkem byla nesmírně zajímavá. Už dlouho se mi nestalo, že by se při debatě na spoustu zvědavců nedostalo. Následná návštěva kostela byla díky předchozímu programu velice intenzívní, dotkla se mě mnohem víc.

Bára V.


Moje maličkost měla to potěšení film vidět již předtím – však to, že jsem se na něj rozhodla jít i podruhé o lecčems vypovídá. Zkráceně tedy, film se mi líbil. Následná beseda mě ale naprosto nadchla. Pan historik měl obrovské množství informací, skvěle artikuloval a uměl se vyjádřit, vypadal jako fajn člověk. Prohlídka kostela byla krásně doplňující a naučná, chtěla bych s tou paní průvodkyní žít a neustále poslouchat její nadšené řeči…

Magda P.


Film mě pozitivně překvapil ve smyslu zpracování. Co se mi nelíbilo, že to bylo trošku nastavené pro zalíbení diváků (herci, dodání míry akčnosti. Nicméně k tomu si seřadit v hlavě, jak celá akce probíhala a jak skončila, to poslouží.

Adam U.


Antropoid není film, který bych běžně vyhledávala. I přes to jsem ale ohromená. Film ve mně zanechal spoustu dojmů a pocitů. Líbilo se mi také herecké obsazení hlavních rolí. Češi a jejich angličtina byl takový rušivý element + nejsem fanynka Ani Geislerové. Mrzí mě, že jsem nedokázala vlézt do té krypty, protože by mě to zajímalo.

Tereza K.


Film se mi velice líbil, jsem ohromená. Ještě více se mi líbila beseda po filmu. Návštěva kostela i krypty mě překvapila, je to kus historie a místo, kterém bychom měli vědět. Utřídila jsem si informace.

Kristýna K.


Film byl dobrý. Je hezké vědět, že nás znají i ve světě. Jenom krypta byla zklamáním – příliš mnoho lidí v příliš malé místnosti.

Jirka V.


Film nebyl špatný a následná prohlídka byla zajímavá.

Šimon V.


Film se mi velice líbil. Ale nejvíce nadšená jsem byla z následného výkladu o tom, co bylo ve filmu podle skutečnosti a co bylo naopak smyšlené. Tento výklad také doplnil nějaké zajímavosti o atentátnících a jejich životě. Následná návštěva kostela byla také úžasná. Být přímo tam, kde se atentátníci museli skrývat, bylo neobyčejně zajímavé. Mohli jsme si aspoň představit, v jak hrozných podmínkách museli vydržet. Celkově bych tuto akci zhodnotila velice pozitivně a těším se na další akce tohoto typu.

Anička M.