Školní stravování

Školní stravování

Školní stravování

 

V budově FTVS se nachází jídelna, kterou od 3. října 2022 provozuje La Fresca Cantina a Cafémenza. Otvírací doba menzy je od 8 hodin do 15.30, v pátek do 14 hodin.

Obědy jsou vydávány od 11 do 14 hodin. V nabídce je na výběr ze dvou polévek, ze tří hotových hlavních jídel (včetně bezmasého pokrmu) a ze dvou minutek. Je zde také teplý bar, salátový bar, prodej potravin a nápojů. Ráno se prodávají snídaně, celodenně svačiny, výrobky studené kuchyně a cukrářské výrobky. Platba je možná v hotovosti, platebními i stravenkovými kartami. Menu je dostupné zde.

Společnost podala v červenci 2022 žádost o zápis do školského rejstříku, tak aby mohla poskytovat dotované stravování pro studenty středních škol. Ve zkráceném řízení prozatím neuspěla, ale nejpozději k 1. září 2023 by mělo dojít k zápisu do rejstříku a tím i k podstatnému zlevnění obědů pro studenty. Cena oběda by pak měla činit 45 Kč. Zatím studenti hradí plnou cenu jídel (tj. 20 – 29 Kč za polévku, 110 Kč za standardní obědové jídlo, 129 za minutku).

V listopadu 2021 jsme oslovili celkem tři školy v okolí, zda by se zájemci z řad našich studentů mohli stravovat v jejich jídelnách za dotovanou cenu, ale bez pozitivního výsledku. Kapacity kuchyní, popř. jídelen těchto škol jsou přeplněny. Také firma, která v Praze 6 rozváží krabičky s dotovanou stravou, má naplněnou rejstříkovou kapacitu.

Další variantou stravování pro studenty je pak DoDo bistro, které je také v budově školy, zaměřuje se především na zdravé stravování a nabízí polévky, wrapy, obložené chleby a další druhy slaného i sladkého pečiva včetně bezlepkového.