Školní stravování

V budově FTVS se nachází menza, kterou studenti naší školy mohou využívat pro své stravování. K obědu bývá připraveno 4 – 6 druhů hlavních jídel. Ceny se pohybují v rozmezí 88 – 90 Kč, každý den je připravena také jedna minutka za 105 Kč. V ceně hlavního jídla je nápoj (voda, čaj). Na výběr je dále polévka (cena 13,80 Kč), sendviče, bagety (35 – 44 Kč), několik druhů salátů na váhu (17 Kč/10 dkg), sušenky a další drobné občerstvení a nápoje.

V průběhu akademického roku se v menze podávají i snídaně a svačiny.

Jídelní lístek je k dispozici online na stránkách https://kamweb.ruk.cuni.cz/webkredit/ – v nabídce zvolte Sport menza.

Menza přijímá hotovost, platební karty, stravenky, stravenkové karty nebo ISIC karty. ISIC kartu je možné získat online na www.isic.cz. Jedná se o celosvětově uznávaný studentský průkaz, díky kterému mají studenti slevy do muzeí, galerií apod. Tuto kartu je třeba nejdříve v menze zaregistrovat (zařídí SŠKK) a poté si na pokladně menzy nabít kredit, který se postupně odčerpává. Podobně lze využít kartu na pražskou MHD, tzv. lítačku.

S ISIC kartou nebo lítačkou lze využívat i objednávání obědů on-line, vždy nejpozději do 16 hodin předchozího dne.

S vedením menzy jsme jednali o možnosti snížení cen stravování pro naše studenty, podobně jako je mají snížené vysokoškolští studenti. Naše škola je ale středoškolský subjekt, a aby menza získala dotaci na stravování středoškolských studentů, musí zažádat na MŠMT o zapsání do rejstříku škol a školských zařízení. Tuto možnost však vedení Kolejí a menz Univerzity Karlovy prozatím nezvažuje.

V listopadu 2021 jsme oslovili celkem 3 školy v okolí, zda by se zájemci z řad našich studentů mohli stravovat v jejich jídelnách, ale bez pozitivního výsledku. Kapacity kuchyní, popř. jídelen těchto škol jsou přeplněny. Také firma, která v Praze 6 rozváží krabičky s dotovanou stravou, má naplněnou rejstříkovou kapacitu.

V současné době tedy zůstává základní variantou stravování menza s cenou 88 – 90 Kč za hlavní jídlo, druhou variantou je pak DoDo bistro, které je také v budově školy, zaměřuje se především na zdravé stravování a nabízí polévky, wrapy, obložené chleby a další druhy slaného i sladkého pečiva včetně bezlepkového.