Přehled akcí ve školním roce 2023/2024

 

5. – 8. 9. Adaptační a sportovní kurz Šlovice (K1 a K3)
15. 9. Program ke Dni míru na Metropolitní univerzitě (K3)
20. 9. Odborná exkurze do knihovny FTVS (K1)
25. 9. Zasedání Studentské rady
26. 9. Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská (K2 a K4)
27. 9. Workshop „Když to chce“ s organizací Konsent (K2 a K4)
2. 10. Doplňovací volby do Školské rady
4. 10. Prezentační akce školy v Rakovníku 
4. 10. Odborná exkurze do knihkupectví v oblasti Jungmannova náměstí (K1)
6. 10. Exkurze do muzea v Roztokách u Prahy – expozice Archevita – Stopami věků (K1)
6. 10. Trest smrti, ano či ne? – program na Metropolitní univerzitě (K4)
9. 10. Zasedání Školské rady
9. – 10. 10. Prezentační akce školy v Kolíně
10. – 11. 10. Prezentační akce školy na Kladně
13. 10. Návštěva Akademie Díky, že můžem – přípravná akce k Sametu na školách
31. 10. Workshop týmu silniční bezpečnosti s názvem Neumírej zbytečně (K2 a K3)
31. 10.  Návštěva výstavy Protisvěty Ladislava Fukse v letohrádku Hvězda (K4)
1. a 2. 11. Dny prevence ve spolupráci se speciální policejní jednotkou z oddělení prevence Městské policie hl. m. – šikana, mobbing, bossing, kriminalita mladistvých, závislosti, sebeobrana v praxi (K1-K4)
2. 11. Klub mladých diváků: Naši furianti (Národní divadlo)
6. 11. Beseda s antikvárníkem p. Čejkou (K4)
15. 11. Odborná exkurze do Národní knihovny (K1)
16. 11.  Projektový den Samet na školách – přednášky a workshopy (K1 – K4)
20. 11. Klub mladých diváků: Rok na vsi (Divadlo v Celetné)
21. 11. Klub mladých diváků: Oblomov (Divadlo v Dlouhé)
23. – 25. 11. Účast na veletrhu škol Schola Pragensis
24. 11. Projekce dokumentu Jos. Pazderky Invaze 1968: Ruský pohled a beseda s pamětnicí Věrou Roubalovou Kostlánovou (K3, K4)
24. 11. Exkurze po barokní Malé Straně (K2)
24. 11. Lingvistická olympiáda (školní kolo)
27. 11. Bankéři do škol – beseda o finanční gramotnosti (K2)
27. 11. Ekonomická olympiáda (školní kolo)
27. 11. Den otevřených dveří
27. 11. Zapojení do stávky škol
29. 11. Dějepisná olympiáda
4. 12.  Den otevřených dveří
5. 12. Den naruby – studenti učí, přednášejí a vedou workshopy na témata, která je zajímají.
5. 12. Klub mladých diváků: Jak se vám líbí (Divadlo ABC)
6. 12. Olympiáda z Českého jazyka (školní kolo)
7. 12. Adventní exkurze do Pasova
7. 12. Výstava Petr Brandl: Příběh bohéma ve valdštejnské jízdárně (K3 a K4)
7. 12. Výstava Santini a svět jeho architektury v Národním technickém muzeu (K1 a K2)
8. 12. Beseda s mentorkou a krizovou koordinátorkou o genderu a nerovnostech (K3)
13. 12. Geologická olympiáda (školní kolo)
13. 12. Exkurze do knihkupectví Karolina, Týnské literární kavárny a na výstavu betlémů (K1 – K4)
15. 12. Sen noci svatojánské (Divadlo pod Palmovkou)
11. – 22. 12. Odborná praxe K2 – K4
20. 12. Klub mladých diváků: Kouř (Divadlo na Fidlovačce)
8. – 12. 1. Lyžařský a turistický kurz v Benecku (K1, K3)
15. 1. Den otevřených dveří
23. 1. Klub přátel vážné hudby: koncert Bella Italia! v Rudolfinu 
24. 1. Odborná exkurze do Národní technické knihovny (K1)
24. 1. Mediální olympiáda (školní kolo)
24. 1. Klub mladých diváků: Šmejdi útočí (NoD)
25. 1. Velká zebra (divadlo Palace)
25. 1. Exkurze do Muzea komunismu (K4)
25. 1. Klára 3847 – aneb příliš mnoho hvězd v Divadle u Hasičů (K2)
29. 1. Zeměpisná olympiáda (školní kolo)
29. 1. Klub mladých diváků: Amerika (divadlo D21)
30. 1. Odborná exkurze do expozice tiskařství v Národním technickém muzeu (K3)
8. 2. Klub mladých diváků: Nashova klasika Obchodník s deštěm (Divadlo na Vinohradech)
19. 2. Klub mladých diváků: groteska Bertolta Brechta Maloměšťákova svatba (divadlo Disk)
20. 2. Klub mladých diváků: dokumentární inscenace na téma ratifikace stejnojmenného dokumentu Istanbulská úmluva (divadlo Rubín) 
19. 2. Beseda s vydavatelem audioknih J. Buřičem (Tebenas) v rámci Nakladatelství
21. 2. Účast na 2. ročníku šachového turnaje soukromých středních škol
23. 2. Maturitní a imatrikulační ples v hotelu Belvedere
26. 2. Beseda s knihkupcem p. J. Kanzelsbergerem v rámci Kn (K3)
1. 3. Hamlet (divadlo ABC)
4. 3. Zeměpisná olympiáda
4. 3. Workshop IDENTiTy vedený Integračním centrem Praha (K3)
6. 3. Beseda s právničkou p. Komedovou v rámci SV (K2)
6. 3. Odborná exkurze do Archivu hl. města Prahy (K1)
8. 3. Sex je náš, když ho znáš – přednáška doc. PhDr. L. Janáčkové v Divadle u hasičů (K4) 
11. 3. Klub mladých diváků: Vzkříšení (Divadlo na Zábradlí)
13. 3. Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (K2)
14. 3. Klub mladých diváků: Encyklopedie akčního filmu (Divadlo pod Palmovkou)
15. 3. Debatní den na Metropolitní univerzitě s tematikou mezinárodní politiky (K3, K4)
20. 3. Den knihy
21. 3. Klub přátel vážné hudby: koncert v Rudolfinu „S Čajkovským nejen u labutího jezera“ a výstava v galerii Rudolfinum „Zhanna Kadyrova: Unexpected“
26. 3. Workshop se školní psycholožkou I. Světlou – Jak na maturitu (K4)
27. 3. Soutěž matematický klokan (K2)
27. 3. Festival Jeden svět – blok filmů o Afganistánu (K1, K2), Rahčan – Ella se bouří (K3), Kdo, když ne my? (K4)
3. 4. Odborná exkurze do Archivu bezpečnostních složek (K1)
3. 4. Klub mladých diváků: Prachy!!! (Divadlo Palace)
4. 4. Exkurze do knihovny Libri prohibiti v rámci SV (K4)
8. 4.  Workshop Červené stužky na téma HIV a AIDS v rámci SV (K1)
8. 4. Klub mladých diváků: Život je sen (Divadlo v Celetné)
9. 4. Festival Dny evropského filmu – Bez dechu a beseda na téma duševní zdraví s psycholožkou T. Matouškovou v kině Světozor (K1 – K4)
10. – 11. 4. Exkurze na vysočinu – po stopách B. Reynka (K4)
11. 4. Workshop organizace Hello Czech Republic nazvaný Slovo 21 na téma migrace, uprchlictví, stereotypů a identity v rámci SV (K2, K3) 
12. 4. Výstavy Umění dlouhého století a První republika v NG (K3)
17. 4. Odborná exkurze do Památníku národního písemnictví (K1)
18. 4. Beseda s vedoucí e-shopu nakladatelství Crew M. Fišerovou (K3)
19. 4. Matematická soutěž náboj ve Fóru Karlín
20. 4. Klub mladých diváků: Bídníci v Goja Music Hall
22. – 26. 4. Exkurze do Itálie (Florencie, Benátky)
26. 4. Přednáškový den na Metropolitní univerzitě (K1 – K3)
28. 4. Klub mladých diváků: Zpívání v dešti v Hybernii
9. 5. Den Evropy – výstava Europa experience (K1 – K3)
10. 5.  Program legionáři a vznik ČSR v Národním památníku na Vítkově (K3)
16. 5. Osvobozené – trenažér české politické satiry – Divadlo ABC (K3)
22. 5. Klub mladých diváků: Hamlet – Divadlo ABC
23. – 26. 5. Svět knihy – knižní veletrh a literární festival

Archiv