Fotogalerie

Školní rok 2017/2018

 • Odborná exkurze do redakce časopisu Respekt

  Odborná exkurze do redakce časopisu Respekt

  Ve středu 13. června jsme se studenty K1 vyrazili na naši poslední exkurzi v rámci Úvodu do praxe, a to do redakce časopisu Respekt,  ...více  »
 • Květnové exkurze s K1

  Květnové exkurze s K1

  Se studenty K1 jsme se v květnu vypravili na tři místa spojená s knižním světem. Na začátku května jsme doplnili mozaiku knihoven o Ústřední městskou knihovnu na Mariánském náměstí.    ...více  »
 • Svět knihy Praha 2018

  Svět knihy Praha 2018

  Letošní pražský veletrh Svět knihy byl již 24. v pořadí a dle zvyku byla akce pořádána na pražském výstavišti v Holešovicích. Stejně jako v předchozích ročnících se jí zúčastnila i naše škola,  ...více  »
 • Jarní praxe K2 a K3

  Jarní praxe K2 a K3

  A bylo jaro, vlastně skoro léto, a studenti K2 a K3 opět nastoupili od 14. do 25. května na své odborné praxe. Tady je alespoň několik fotek,  ...více  »
 • Exkurze v Dějinách umění

  Exkurze v Dějinách umění

  V letošním školním roce jsme v rámci předmětu dějiny umění podnikli i s třídami K2 a K3 několik exkurzí do různých expozic Národní galerie.  ...více  »
 • Soutěž Školní časopis roku 2018

  Soutěž Školní časopis roku 2018

  I v letošním roce vznikají v rámci českého jazyka ve třetím ročníku hned dva nezávislé časopisy, tentokrát nazvané Howler a Druhá strana. Stejně jako v loňském roce jsme je také přihlásili do soutěže Školní časopis roku 2018,  ...více  »
 • Odborná exkurze do nakladatelství Grada

  Odborná exkurze do nakladatelství Grada

  Ve středu 18. dubna jsme navštívili v rámci Úvodu do praxe se studenty K1 nakladatelství Grada  ...více  », které bylo založeno už v roce 1991 a patří mezi jedno z největších nakladatelství v České republice.
 • Návštěva výstavy Katariny Grosse a Marii Lassnig

  Návštěva výstavy Katariny Grosse a Marii Lassnig

  Dne 17. 4. se vydala třída K4 na exkurzi v rámci předmětu Dějiny umění do Veletržního paláce, kde probíhaly výstavy umělkyň Kathariny Grosse (Německo,  ...více  »
 • Seminář Aliance žen s rakovinou prsu

  Seminář Aliance žen s rakovinou prsu

  17. dubna proběhl ve škole seminář Aliance žen s rakovinou prsu. Dvě sympatické Bellisky, tj. mladé ženy s touto diagnózou sdružující se v pacientské organizaci Bellis,  ...více  »
 • Exkurze do Archivu hl. m. Prahy

  Exkurze do Archivu hl. m. Prahy

  4. dubna jsme vyrazili se studenty K1 v rámci Úvodu do praxe na odbornou exkurzi do Archivu hl. města Prahy na Chodovci. Po krátkém zaváhání,  ...více  »
 • Exkurze do Památníku písemnictví

  Exkurze do Památníku písemnictví

  Ve středu 28. března jsme vyrazili se studenty K1 v rámci Úvodu do praxe do Památníku národního písemnictví ve vile v Pelléově ulici. Čekala nás tam Tereza Arndt,  ...více  »
 • Přednáška Mladých demokratů

  Přednáška Mladých demokratů

  V pondělí 26. března proběhla přednáška Mladých demokratů na téma Česká republika a její místo v EU. Vše bylo zajímavě a přehledně vysvětleno, včetně nejčastějších mýtů.  ...více  »
 • Matematická soutěž Náboj

  Matematická soutěž Náboj

  V pátek 23. března vypravila naše škola dva pětičlenné týmy do soutěže Náboj. V těžké konkurenci převážně gymnázií se naši reprezentanti popasovali s netradičními zajímavými úlohami a vyzkoušeli dynamickou týmovou spolupráci.  ...více  »
 • Mezinárodní veletrh fiktivních firem

  Mezinárodní veletrh fiktivních firem

  Ve dnech 21. – 23. března 2018 proběhl na pražském Výstavišti již 24. Mezinárodní veletrh fiktivních firem. Celkem přes 120 týmů z osmi evropských zemí na něm prezentovalo své vize,  ...více  »
 • Galerie hlavního města Prahy

  Galerie hlavního města Prahy

  22. března 2018 jsme se v rámci předmětu Dějiny umění vydali na výstavu Nová díla ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy do stejnojmenné galerie v Městské knihovně.  ...více  »
 • Den knihy

  Den knihy

  Ve středu 14. března se opět po dvou letech konal Den knihy, na kterém se učitelé SŠKK tentokrát v úvodu převtělili do řeckých bohů a bohyň.  ...více  »
 • Maturitní ples

  Maturitní ples

  V pátek 23. února se konal maturitní a imatrikulační ples, a to tradičně v hotelu Belvedere. K tanci nám hrála osvědčená kapela Stratosfer a celkově byl program tradiční,  ...více  »
 • Odborná exkurze do Národní technické knihovny

  Odborná exkurze do Národní technické knihovny

  7. března jsme se v rámci Úvodu do praxe za doprovodu paní profesorky Krýže podívali do další velice významné instituce, kterou byla právě Národní technická knihovna.  ...více  »
 • Exkurze do knihovny Národního muzea

  Exkurze do knihovny Národního muzea

  Ve středu 21. února jsme se studenty K1 absolvovali exkurzi v knihovně Národního muzea. Jelikož Národní muzeum prochází rekonstrukcí, knihovna má nyní působiště v nové budově hned vedle.  ...více  »
 • Odborná exkurze do Národní knihovny

  Odborná exkurze do Národní knihovny

  Ve středu 24. ledna jsme se se studenty K1 vypravili v rámci Úvodu do praxe prozkoumat Národní knihovnu v Klementinu. Na nádvoří před knihovnou nás už vyhlížela naše průvodkyně,  ...více  »
 • Lyžařský a turistický kurz K1

  Lyžařský a turistický kurz K1

  Po několika letech se našel 1. ročník, který zmobilizoval od. 9. do 13. ledna své síly, chuť a prostředky a vyrazil s třídní prof.  ...více  »
 • Předvánoční praxe 2017

  Předvánoční praxe 2017

 • Knihovna Václava Havla

  Knihovna Václava Havla

  Ve čtvrtek 7. prosince došlo k vyhlášení výsledků esejistické soutěže Knihovny Václava Havla na téma „Má pravdu ten, kdo má nejvíc lajků?“. Honza Jirouš z K3 se umístil na 3.  ...více  »
 • Prosincová akademie 2017

  Prosincová akademie 2017

  Ve středu 6. prosince se konala další akademie v Domě dětí a mládeže ve Slezské ulici. Tento rok byl ozvláštněn tím, že vystoupil po čase i někdo z učitelského sboru,  ...více  »
 • Olympiáda lidských práv 2017

  Olympiáda lidských práv 2017

  V sobotu 2. prosince se konalo celostátní kolo Olympiády lidských práv, do kterého z naší školy postoupili Jonáš Čížek a Honza Jirouš z K3.  ...více  »
 • Exkurze do 1. Podzemního antikvariátu

  Exkurze do 1. Podzemního antikvariátu

  Ve středu 29. listopadu jsme se studenty K1 vyrazili do 1. Podzemního antikvariátu v Hybernské ulici, který vede Michal Hulla. Byl to náš druhý antikvariát v rámci letošního Úvodu do praxe,  ...více  »
 • Akce s Červeným křížem

  Akce s Červeným křížem

  Ve čtvrtek 23. listopadu k nám zavítala Eva Bernatová z Červeného kříže a v rámci Úvodu do praxe vyslechli studenti K1 jednak poutavou přednášku o poskytování první pomoci a jednak si v následující hodině vyzkoušeli praktické dovednosti jako masáž srdce či ošetření řezné rány.  ...více  »
 • Vánoční balení 2017

  Vánoční balení 2017

  V rámci Úvodu do praxe si studenti K1 ve středu 22. listopadu zkusili zabalit knihu vlastní či ze školní knihovny. Některé výtvory byly opravdu originální.  ...více  »
 • Odborná exkurze do knihkupectví Kosmas na Letné

  Odborná exkurze do knihkupectví Kosmas na Letné

  Ve středu 18. října se vydali studenti K1 v rámci Úvodu do praxe do knihkupectví Kosmas na Letné. Knihkupectvím nás výborně provedl pan Jelínek,  ...více  »
 • Odborná exkurze do knihkupectví v oblasti Václavského náměstí a Národní třídy

  Odborná exkurze do knihkupectví v oblasti Václavského náměstí a Národní třídy

  První dvě odborné exkurze v září a na začátku října nás zavedly do knihkupectví v oblasti Václavského náměstí a Národní třídy. Studenti K1 se podívali nejprve například do knižního domu Luxor,  ...více  »
 • Studentské volby 2017

  Studentské volby 2017

  V úterý 3. října se u nás opět konaly Studentské volby pořádané Člověkem v tísni, tentokrát do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pár fotek z celé akce najdete níže.   ...více  »
 • Sbírka pro Světlušku

  Sbírka pro Světlušku

  Je září, a tak je čas sbírky pro Světlušku. Několik studentů K3 se letos zapojilo do sbírky s velkou vervou. Na Světlušky letošního roku se můžete podívat na následujících snímcích.  ...více  »
 • Sportovně-turistický kurz K3 – 5. – 8. září 2017

  Sportovně-turistický kurz K3 – 5. – 8. září 2017

  Letošní sportovní kurz jsme zahájili pozvolna. Ničím jiným než návštěvou pražské ZOO, při níž si všichni žáci letošního třeťáku na něco přišli. Jedni trávili dlouhé chvíle pozorováním roztomilých surikat,  ...více  »
 • Foto výzva aneb studenti K3 v pražské zoologické zahradě

  Foto výzva aneb studenti K3 v pražské zoologické zahradě

  V úterý 5. září v rámci sportovně-turistického kurzu vyrazili studenti K3 do ZOO a tady je pár fotek, které celý den zachycují. Terce Spáčilové se podařilo propojit fotografii i se slovem.  ...více  »

Školní rok 2016/2017

 • Exkurze do Polska 2017

  Exkurze do Polska 2017

  Část studentů napříč všemi ročníky se pod vedením prof. Mrázové a za doprovodu prof. Trégnerové a Krýže vydala 28. června na dvoudenní exkurzi do Polska.  ...více  »
 • Noc s Andersenem 2017

  Noc s Andersenem 2017

  Na Noci s Andersenem v ZŠ Perunka, která se konala 31. března, letos četli pohádky Marie, Nikča a Hanka z K2, Michal z K3 a Marie z K4.  ...více  »
 • Maturitní ples 2017

  Maturitní ples 2017

  V pátek 10. února se konal maturitní a imatrikulační ples tradičně v hotelu Belvedere. Společně s paní ředitelkou studenty 1. ročníku stužkovala třídní profesorka Veronika Trégnerová a studenty 4.  ...více  »
 • Regionální veletrh fiktivních firem

  Regionální veletrh fiktivních firem

  V tomto roce se již po jedenácté v budově Obchodní akademie Vinohradská konal 25. ledna Veletrh fiktivních firem. Vše začalo slavnostním zahájením a vystoupením dětské taneční skupiny.  ...více  »
 • Exkurze na radnici na Praze 3

  Exkurze na radnici na Praze 3

  V pátek 20. ledna jsme navštívili v rámci Společenských věd budovu Radnice Prahy 3, kde se nám věnovala místostarostka Mgr. Lucie Vítkovská. Žáci si prohlédli prostory Radnice a vyzkoušeli si simulované zasedání zastupitelstva včetně hlasování.  ...více  »
 • Předvánoční praxe 2016

  Předvánoční praxe 2016

 • Mikulášská obchůzka 2016

  Mikulášská obchůzka 2016

  V pondělí 5. prosince skupinka našich studentů (z K2 a K3) pod andělskými křídly prof. Mrázové navštívila děti a dítka základní a mateřské školy v Perunce.  ...více  »
 • Příběhy bezpráví 2016

  Příběhy bezpráví 2016

  Ve středu 23. listopadu se uskutečnily v K3 a K4 Příběhy bezpráví, tentokrát s projekcí filmu „Václav Havel – Praha – Hrad“ a hostem paní A.  ...více  »
 • Listopadová akademie 2016

  Listopadová akademie 2016

  V úterý 15. listopadu se konala v Domě dětí a mládeže ve Slezské ulici 10. Listopadová akademie, a tak vám přinášíme několik fotek z jednotlivých vystoupení.  ...více  »
 • Projekt o Karlu IV. na ZŠ Perunova

  Projekt o Karlu IV. na ZŠ Perunova

  V říjnu se naši studenti  – Michael, Adéla a Melisa z K3 a Nikola s Marií z K2 – pod záštitou prof. Mrázové zapojili do projektu o Karlu IV.,  ...více  »
 • Projekt Edison 2016

  Projekt Edison 2016

  V týdnu od 3. do 7. října 2016 jsme na naší škole už podruhé v historii přivítali šest stážistů z celého světa (Německo, Ukrajina,  ...více  »
 • Studentské volby 2016

  Studentské volby 2016

  V úterý 20. září se u nás konaly Studentské volby pořádané Člověkem v tísni a zařadili jsme se tak mezi 31 867 studentů, kteří si volby nanečisto vyzkoušeli.  ...více  »
 • Horní Poříčí 2016

  Horní Poříčí 2016

  Adaptační kurz, kterého se zúčastnili studenti 1. ročníku, se konal od 5. do 9. září tradičně v Horním Poříčí. Z učitelů se na kurz vypravily prof.  ...více  »
 • Sportovně-turistický kurz K3

  Sportovně-turistický kurz K3

  Ve čtvrtek 8. září se studenti K3 vypravili spolu s třídní prof. Pohořelou do Hostivaře. Jedna z akcí sportovně-turistického kurzu se totiž konala v lanovém parku Abyss.  ...více  »
 • Sportovně-kulturní výlet do Úval v rámci sportovního kurzu K3

  Sportovně-kulturní výlet do Úval v rámci sportovního kurzu K3

  Dne 7. září náš ročník K3 navštívil v jednom malém městě nedaleko Prahy, v Úvalech, Ateliér Krupka. Rodina Krupkova se živí výrobou ručních knih dělaných na zakázku,  ...více  »
 • Seznamovací workshop K1

  Seznamovací workshop K1

  V pátek 2. září 2016 se ve škole konal seznamovací workshop pro studenty K1, který vedla třídní prof. Veronika Trégnerová.  ...více  »

Školní rok 2015/2016

Školní rok 2014/2015