Zájmové kroužky

Na naší škole mohou v letošním školním roce žáci a žákyně po vyučování navštěvovat následující zájmové útvary:.

Klub společenských her

Novinkou v nabídce našich odpoledních kroužků je středeční Klub společenských her, v němž se setkáváme při hraní deskových, karetních a logických her. Hrajeme např. Krycí jména, Neobvyklé podezřelé, Velkou sázku, Desítku, Tipni si – Česko, 20. století, karetní hry. Kroužek nám umožňuje poznat se napříč třídami trochu jinak, navzájem představit svoje oblíbené hry a pěstovat zdravou soutěživost, kreativní myšlení i schopnost improvizace.

Klub společenských her pod vedením Mgr. Jana Hoffmanna

Kroužek milovníků fantasy

Kroužek pro všechny, kteří rádi čtou o elfech, hobitech, dracích, kouzelnících, upírech, vlkodlacích a dalších nadpřirozených bytostech. Popovídáme si o našich oblíbených hrdinech, o padouších, které z duše nenávidíme a čím to vlastně je, popřemýšlíme o pravidlech, která vládnou danému fantastickému světu, nebo si necháme doporučit další tituly. Kromě toho se můžete těšit třeba na psaní fanfikce nebo tvoření fantastických map. Záleží hlavně na účastnících, co je zajímá a o čem se chtějí bavit.

V případě zájmu ze strany žáků je možno realizovat následující zájmové útvary:

Latina

V kroužku latinského jazyka se zaměříme na základní gramatické a syntaktické jevy jako například latinské časování, skloňování a slovní zásobu. Důraz bude kladen nejen na překlad latinských do češtiny a naopak, ale také na snahu spojit tento „mrtvý jazyk“ s moderními jazyky, srovnat je a uvědomit si, že latina vlastně není mrtvá, ale že její dědictví je pořád přítomné.

Žáci se učí latině s Mgr. Janou Hegrovou.

Tvůrčí psaní

Zájemci z řad studentů SŠKK, kteří se věnují psaní a nechtějí už psát jen do šuplíku, se již několik let pravidelně scházejí a pod pedagogickým vedením se snaží rozvíjet své spisovatelské dovednosti v kroužku tvůrčího psaní.
Kroužek obsahuje trochu spisovatelské teorie (o postavách, kompozici, dialozích, zápletkách a katarzích…), ale hlavně spoustu praktických aktivit, ve kterých mohou studenti plně využít své fantazie a vážných i ztřeštěných nápadů.

Tvůrčí psaní s Mgr. Michaelou Mrázovou.

Ukázky prací našich žáků z minulých let najdete zde:

školní rok 2016-17

školní rok 2017-18

.