Zájmové kroužky

Na naší škole mohou v letošním školním roce žáci a žákyně po vyučování navštěvovat následující zájmové útvary:

Latina

V kroužku latinského jazyka se zaměříme na základní gramatické a syntaktické jevy jako například latinské časování, skloňování a slovní zásobu. Důraz bude kladen nejen na překlad latinských do češtiny a naopak, ale také na snahu spojit tento „mrtvý jazyk“ s moderními jazyky, srovnat je a uvědomit si, že latina vlastně není mrtvá, ale že její dědictví je pořád přítomné.

Žáci se učí latině s Mgr. Janou Hegrovou.

.

Tvůrčí psaní

Zájemci z řad studentů SŠKK, kteří se věnují psaní a nechtějí už psát jen do šuplíku, se již několik let pravidelně scházejí a pod pedagogickým vedením se snaží rozvíjet své spisovatelské dovednosti v kroužku tvůrčího psaní.
Kroužek obsahuje trochu spisovatelské teorie (o postavách, kompozici, dialozích, zápletkách a katarzích…), ale hlavně spoustu praktických aktivit, ve kterých mohou studenti plně využít své fantazie a vážných i ztřeštěných nápadů.

Tvůrčí psaní s Mgr. Michaelou Mrázovou

Ukázky prací našich žáků z minulých let najdete zde:

školní rok 2016-17

školní rok 2017-18

.

Klub společenských her

Novinkou v nabídce našich odpoledních kroužků je středeční Klub společenských her, v němž se setkáváme při hraní deskových, karetních a logických her. Hrajeme např. Krycí jména, Neobvyklé podezřelé, Velkou sázku, Desítku, Tipni si – Česko, 20. století, karetní hry. Kroužek nám umožňuje poznat se napříč třídami trochu jinak, navzájem představit svoje oblíbené hry a pěstovat zdravou soutěživost, kreativní myšlení i schopnost improvizace.

Klub společenských her pod vedením Mgr. Jana Hoffmanna

.