Společná povinná četba

Společná povinná četba ve školním roce 2020/2021

K1

Listopad              Anonym: Epos o Gilgamešovi

Leden                   Homér: Odysseia

Březen                 Sofokles: Antigona

Květen                 Euripidés: Médea

K2

Říjen                     Kosmas : Kronika česká; A. Jirásek: Staré pověsti české

Listopad              F. Villon: Závěť; G. Chaucer: Canterburské povídky

Leden                   W. Shakespeare: Othello; W. Shakespeare: Kupec benátský

Únor                     Karel IV.: Vita Caroli; J. A. Komenský: Labyrint světa a ráj srdce

Březen                 Moliére : Tartuffe; C. Goldoni: Poprask na laguně

Duben                  ??: Rukopis královédvorský; V. K. Klicpera: Hadrián z Římsů

Květen                 D. Defoe: Robinson Crusoe; J. W. Goethe: Utrpení mladého Werthera

K3

Září                        K. H. Mácha: Máj

Říjen                     K. H. Mácha: Marinka; K. J. Erben: Kytice; B. Němcová: Divá Bára

Listopad              V. Hugo : Chrám Matky Boží v Paříži; S. Puškin: Evžen Oněgin

Prosinec              J. Neruda: Povídky malostranské; J. Arbes: Svatý Xaverius; S. Čech: Nový                                     epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. Století

Leden                   H. Ibsen: Nora; O. Wilde: Obraz Doriana Graye

Únor                     J. Vrchlický: Noc na Karlštejně; Bratři Mrštíkové: Maryša; V. Dyk: Krysař

Březen                 G. de Maupassant: Miláček; R. Roland: Petr a Lucie

Duben                  K. Čapek: Válka s mloky; K. Poláček: Bylo nás pět; L. Klíma: Utrpení knížete                                Sternenhocha

Květen                 F. Scott Fitzgerald: Velký Gatsby; G. B. Shaw: Pygmalion

Červen                 K. Čapek: R.U.R; V. Nezval: Manon Lescaut; J. Voskovec – J. Werich: Těžká                                   Barbora

K4

Říjen                     G. Orwell: Farma zvířat; T. Williams: Tramvaj do stanice Touha

Listopad              F. Hrubín: Romance pro křídlovku; V. Hrabě: Horečka

Prosinec              K. Amis: Šťastný Jim; J. Prévert: Slova

Leden                   O. Pavel: Smrt krásných srnců; E. Bondy: Invalidní sourozenci

Únor                     U. Eco: Jméno růže; A. Moravia: Horalka

Březen                 V. Havel: Zahradní slavnost; Z. Svěrák – L. Smoljak: České nebe

Duben                  Euripidés: Médea; Sofokles: Antigona

Poznámka: Pokud je pro daný měsíc uvedena více než jedna kniha, volí student z nabízených možností podle vlastních preferencí.