Ohlasy studentů na anglické divadelní představení Slapstick

Ve čtvrtek 19. května šli studenti K3 s prof. Šebkovou na anglické představení „Slapstick“ do DDM Ulita. Jednalo se o grotesku na motivy amerického spisovatele Kurta Vonegutta. Hráli studenti jedné brněnské střední školy, kteří tuto inscenaci nacvičili v rámci výukového projektu. Ohlasy, jak si můžete přečíst, jsou opravdu rozmanité. Děkujeme za ně.


Dnešní představení se mi líbilo o 100 procent víc než parodie na Dickense. Mělo to šťávu i humor a na studenty střední školy to bylo dobře uchopené a pochopitelné. Určitě by nebylo na škodu něco takového udělat, ale to chce čas a nápady a hraje v tom spousta dalších faktorů. Za Slapstick jsem moc vděčná.

Tereza B. (K3)


Představení se mi líbilo. Byla tam spousta efektů. Bylo to dobře zvládnuté, ale organizace vázla. Nebylo si pomalu kam sednout, byli jsme na sebe namačkaní.

Dominik L. (K3)


Studenti, kteří to dělali, to měli hezky připravené a naučené. Možná by se mi to více líbilo jako pantomima. Musím také pochválit výslovnost angličtiny. Rozuměla jsem téměř všemu. Co bych vytkla, je rozestavění židlí, protože jak jsme seděli v záhybu, téměř nic jsem neviděla. Celkové shrnutí by bylo, že se mi to líbilo, bylo to možná i o trochu lepší než David Copperfield.

Nikola B. (K3)


Představení se mi příliš nelíbilo. Je velmi těžké hrát v cizím jazyce a zároveň se soustředit na dramatizaci. V divadle trávím spoustu času a s tímhle jsem prostě nebyl spokojen. Na druhou stranu samozřejmě obdivuji snahu herců (studentů).

Dominik Č. (K3)


Mé osobní pocity z této divadelní inscenace jsou kladné. Bylo jim rozumět, myslím, že odvedli vcelku dobré výkony. Někteří tvrdili, jak jsem slyšel, že cenová hladina (60 Kč) neodpovídala výkonům, ale musíme brát v potaz, že se museli naučit dlouhé pasáže v angličtině, jejíž úroveň ať ohodnotí jiní, jelikož nejsem v angličtině excelentní. Mně postačí, když jim budu rozumět a budu tak vědět, o čem to je. Klobouk dolů před nadšenci z Brna, protože komedie z klaunského prostředí, jež je sama jakýmsi absurdním dramatem, to se na divadelních prknech jen tak nevidí.

Lukáš T. (K3)


Ačkoliv to bylo zahráné se zjevným nadšením, rozbolela mě hlava. Osvětlení mi trhalo oči a nechápu, proč nebyli herci v jevišti, jistě by se to tam zahrát dalo. Kvůli tomuto jsem neviděl téměř nic, ačkoliv jsem naštěstí rozuměl vše. Příběh sám o sobě mě nijak nezaujal, není mi nijak blízký. Profesionální soubor (odkaz na představení David Copperfield) mě taktéž mnoho neoslovil, ale čistě z objektivních důvodů – ti to aspoň uměli. Zahrané to bylo mizerně a mám dojem, že si zase někdo poctivě vydělal. Bohužel.

David R. (K3)


Představení mě zprvu příliš nenadchlo, neboť přišlo náhle a bez ohlášení. Nicméně hned po začátku jsem byla nadšena. Díky češtině, která byla do textu vložena, jsem pochopila i složitější narážky a rozhodně jsem si ho užila. Obzvláště nadšení mladých herců a jejich um. V porovnání s naprosto nudným Dickensem na podzim bylo tohle představení skvělé i pro jeho téma. Jen více takových představení.

Šárka Ch. (K3)


Představení bylo příjemné, možná požadovali trošku větší poplatek, přece jenom to bylo amatérské představení. Příběh jsem z hraní pochopil, herci i herečky se snažili. Jazyku se dalo bez problémů rozumět.

Luděk Z. (K3)