Všeobecné informace pro účastníky lyžařského a turistického kurzu 2023

Všichni účastníci zájezdu musí mít bezpodmínečně splněny tučně zvýrazněné atributy, v opačném případě nemohou odjet. V případě nesplnění zvýrazněných položek u členů lyžařského družstva bude účastník přesunut do družstva turistického.

  • Rodiči podepsané Prohlášení o zdravotním stavu a bezinfekčnosti (Bude rozdáno mezi žáky 6. 1. 2023/od tohoto data bude i dostupné v elektronické formě na stránkách školy v záložce Dokumenty)
  • Poučení o bezpečnosti (Proběhne v pondělí 9. 1. 2023 v 8:00 v učebně K4)

Sraz je v pondělí v 8:00 v třídě K4, kde proběhne poučení o bezpečnosti na akci, odjezd je stanoven na 9:00.

Předpokládaný návrat ke škole je v pátek 13. 1. 2023 ve 13 – 14 hodin (bude upřesněno).

Informace pro členy lyžařského družstva

Vzhledem k současným lyžařským podmínkám a nejistotě počasí bude každý lyžař připraven na variantu vysokohorské turistiky (viz informace pro členy turistického družstva)

V úterý, středu a čtvrtek je za předpokladu dostatečného množství sněhu plánováno v dostupném okolí sjezdové lyžování.

Obědy a večeře budou řešené formou hotového jídla v místě ubytování.

S sebou: Potvrzení o seřízení lyží (odevzdané vyučujícímu), lyžařskou přilbu, 1410 Kč na lyžařské vleky (100 Kč vratná záloha), další kapesné na drobnou útratu, lyžařskou výstroj (ideálně spáskované ve vaku) včetně brýlí, vhodné lyžařské oblečení, nepromokavou bundu, rukavice, čepici, přezůvky, krém s UV filtrem, psací potřeby, občanský průkaz, kartičku pojištěnce.

Informace pro členy turistického družstva

V úterý, středu a čtvrtek budeme podnikat celodenní výlety. V současnosti v okolí Benecka není sníh, ale podle předpovědi počasí by mohl v průběhu týdne napadnout. Cíle budeme volit podle množství sněhu a charakteru počasí. Možné cíle: přes Šeřín a Černou skálu na Labskou a přes Třídomí zpět; do Vrchlabí (muzeum) a zpět; přes Štěpanice do Jilemnice (muzeum) a zpět busem; kolem Benecka přes Žalý, Rovinku, Vítkovice; busem do Dolních Štěpanic a přes zříceninu Štěpanice zpět; z Benecka k prameništi v Dumlichově dole a zpět. V případě nepříznivého počasí lze navštívit bowling.

Obědy budou řešené formou balíčku, a pokud to bude možné, budeme se stavovat v restauračních zařízeních např. na polévku nebo čaj.

S sebou: turistické boty (nepromokavé, naimpregnované, popř. dvoje), vhodné oblečení včetně nepromokavé bundy, čepice, rukavic, malý batoh, láhev na vodu, kapesné (vstupné do muzea, bus, polévka, čaj apod.), přezůvky, raději i pláštěnku, popř. deštník. krém s UV filtrem, psací potřeby, občanský průkaz, kartičku pojištěnce.

.