Akademie 2008

Letošní, historicky první školní akademie, mě velmi pobavila! Původně jsem čekala, že to bude celé nudné a skončí to fiaskem. Opak se však stal pravdou. Akademie byla skvělá, myslím, že to bylo vhodné odreagování od učení, minimálně pro K4 a taky K3, kterým se teď blíží zkoušky. Já osobně jsem se odreagovala velmi dobře. Program byl vtipný a nijak nudný. Na některých vystupujících byla znát tréma, ale i přesto předvedli dobré výkony. Moderátoři program doplňovali vtípky, což rozhodně jen přidalo na pobavení diváka. Při některých scénkách jsem se přistihla, že smíchy až slzím. Jediné, co mě mrzí, je, že tato show nebyla nafilmována. Příště to snad vyjde a bude i filmový dokument o akademii. Příští studenti by přece měli vidět, že se ve škole nemusí jen „šprtat“, ale můžou se tu i pobavit!
Držím palce, aby se školní akademie konala i v příštích letech!

Jindra P., K3b


První akademie SŠKNP se opravdu povedla, ač se konala poprvé v historii naší školy. Jak účinkující ze všech tříd, tak i jejich výstupy, se mi líbili. Šlo převážně o vtipné divadelní scénky -pohádky. Také jsem obdivovala odvahu zpívajících. Vím, že zvládnout trému není jednoduché. Ačkoli měla většina lidí trému, dopadlo vše dobře. Alespoň to naznačoval nadšený divácký aplaus. Už se těším na druhou akademii.

Doubravka N., K3a


Na historicky první knihkupeckou akademii jsme se všichni těšili a byli jsme zvědaví na výkony některých našich spolužáků.
Naše očekávání bohužel narušily tři ranní vyučovací hodiny, které jsme ale všichni ve zdraví přežili. Po třetí hodině, (v našem případě po informačních technologiích), jsme se vypravili k nedalekému domu dětí a mládeže ULITA, kde na nás čekal již připravený sál s pódiem.
Usadili jsme se a na pódium vstoupila moderátorská dvojice tvořená studentem čtvrtého ročníku Ondrou a studentkou prvního ročníku Johankou, aby nás na akademii přivítala a zároveň uvedla následující představení. Tato dvojice se ukazovala mezi jednotlivými čísly, kterých bylo 12 z původně zamýšlených 14. (Mezi dvěma účinkujícími jsem měl mimochodem být i já s kolegy z K3a, ovšem jedna herečka nemohla dorazit, a tak se naše scénka nekonala.)
Byla to široká paleta představení. Čísla hudební – vážná i oblíbenější hudba, dramatické improvizace, či recitace poezie a celá akademie byla zakončena téměř profesionální divadelní scénkou od Woodyho Allena v podání Marka a Ondry ze čtvrtého ročníku. V průběhu akademie jsem se jak pobavil, tak jsem objevil netušené vlohy spolužáků.
Byl to dobrý tah a těším se na další akademie. Jen mě mrzí, že mě, doufám, čeká již jen jedna.

Šimon M., K3a


Na první školní akademii jsem spolu s Martinem Slavíkem a Bárou Nývltovou vystupoval v adaptaci pohádky bratří Grimmů „O pravé nevěstě“. Hrál jsem zde dvě role, nejprve zlého otce a potom prince. Myslím, že jsme se spolužáky pohádku dobře okořenili různými vtípky. Například, když nevěsta nevěděla, co je to mapa, nebo že hrad pro zlého otce má ve vybavení i výtah a saunu.
Naše herecké výkony snad také nebyly špatné, takže doufám, že se ostatním naše představení líbilo.
Z dalších představení mě zaujaly především další hrané pohádky a scény a samozřejmě také hudební vystoupení. Slyšet jsme mohli housle, kytary a kontrabas, ale i zpěv.
Školní akademie byla rozhodně výborná akce, každopádně by ale měla být příště delší a zúčastnit by se jí aktivně mělo více studentů. Přidal bych do programu například ještě nějaké vysloveně zábavné scény, jaké jsou v televizních zábavných pořadech. Dobré by také bylo, kdyby každý student napsal minimálně jeden námět na představení, a poté by se hlasovalo, který námět je nejlepší a ten by pak byl na akademii předváděn.

Tomáš B., K3a