Přednáška Romana Pazderského

Dne 14. listopadu 2011 zavítal do školy bývalý student do K4 Roman Pazderský, který v současné době studuje historii na Ff UK, a měl zde přednášku na téma „Komunismus a fašismus – možnosti a meze srovnání“. Zde si můžete přečíst ohlasy studentů na tuto akci.


Přednáška byla skvělá, bývalý student tématu opravdu rozuměl, nezbývalo než s ním souhlasit. Takhle dle mě má vypadat moderní pojetí dějin, hlavně u nás. Doufám, že než opustím tuto školu, budu mít možnost tohoto člověka ještě potkat. Je radost vidět a poslouchat inteligentní lidi.

Karel K.


Pondělní přednáška se mi moc líbila. Pouze se mi místy zdála příliš složitá (pro mě) a občas jsem se ztratila. Nicméně Roman má podle mě ty nejlepší předpoklady stát se kvalitním učitelem, kterého budou mít žáci rádi.

Anna T.


Pondělní přednáška se mi líbila. Myslím si, že pan Pazderský dokáže zaujmout, vykládá s takovým nasazením. (…) Komunikuje a spolupracuje se třídou, ne že si to přijde odvykládat. Mohly by z fleku učit a byl by oblíbeným profesorem.

Nikola R.


Romanova přednáška byla velice poutavá. Líbilo se mi i téma i jeho pojetí. Možná bych rád získal přístup k jeho práci, protože je-li podobná přednášce, bude jistě zajímavá.

Tomáš H.


Myslím, že to byla nejlepší a nejužitečnější přednáška za dobu, co jsem zde na škole. Přesně vystihl to, jak sám na toto téma nahlížím a s jeho názory jsem se ztotožnil. Rozhodně a stoprocentně bych uvítal další debatu s ním. Ať už jako rozvinutí tohoto tématu, nebo na téma jiné.

Tonda Z.


Byla jsem přímo uchvácena. Je vidět, že tomu rozumí a zajímá se. To, co nám přednášel, mě velice obohatilo. Mohlo by to pokračovat.

Tereza P.


Přednáška o totalitarismu byla povedená. I když musím přiznat, že mě tohle téma zrovna nebere, pan Roman mě dokázal zaujmout. Říkal to velice pěkně a srozumitelně a jako učitel by byl jistě dobrý a uznávaný. Líbilo se mi to, jak vystupoval a snažil se, abychom to pochopili.

Eliška R.


Komunismus vs. fašismus – asi to nejlepší, co jsem o tomhle tématu slyšel. Dobře volené formulace. Opravdu jsem byl nadšen.

Honza H.