Den pro bezpečnost (K1-K4)

Dne 22. 3. v naší škole proběhl „Den pro bezpečnost“ pro třídy K1-K4. Program zajistily organizace jako Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy a Český červený kříž. Podrobný program je zde.

Průběh dne dokumentuje níže uvedená fotogalerie.

Následují reflexe studentů na proběhnuvší akci:

  • Student A

První hodina byla o představení práce policie. Přednáška mě zajímala pouze proto, že se o tuto práci zajímají moji nejbližší. Přednáška byla pouze přesvědčování o změně „kariéry“. Druhá přednáška byla i před počáteční neúplné nadšení fajn. Získali jsme informace, které se nám jednou mohou hodit. Dostali jsme dokonce i alarm a reflexní střapec. Pan policista byl zábavný a příjemně se poslouchal. I přestože se mi druhá přednáška líbila, byla bych radši, kdybychom měli maturitní předmět místo tělocviku.

  • Student B

Včerejší den pro bezpečnost byl zajímavý. První přednáška byla spíš jako nábor k policii. A pán mi nebyl moc sympatický. Druhou přednášku jsem si užila víc, ale pořád nechápu, proč jsme museli být rozděleni na dvě skupiny – holky a kluci. Nicméně i tak to bylo fajn.

  • Student C

Velice zajímavé bylo ukazování různých nástrojů, které se dají použít na sebeobranu. Bavila mě přednáška o způsobu využití zvířat v řadách policie. Také bylo zajímavé poslouchat o různých dopravních prostředcích, které policie používá.

.